Co najmniej 6,000 turystów dołączy do nadchodzącej imprezy Full Moon Party na wyspie Pha-Ngan w Surat Thani, mówią operatorzy turystyczni

ZDJĘCIE: Opublikuj dzisiaj

Surat Thani –

  Oczekuje się, że co najmniej 6,000 turystów dołączy do następnej imprezy Full Moon Party na wyspie Pha-Ngan w prowincji Surat Thani 16 majath, 2022.

Tawit Somwang, prezes operatorów turystycznych Rin Beach, powiedział dziennikarzom TPN: „Nadchodząca impreza Full Moon Party będzie odbywała się zgodnie z koncepcją „Back to the Roots”. Spodziewamy się, że do imprezy dołączy około 6,000 do 7,000 turystów. Jednak będzie to nie więcej niż 10,000 16 turystów, ponieważ wciąż jest poza sezonem i wciąż istnieją pewne przeszkody w międzynarodowej turystyce, takiej jak Thailand Pass, zniechęcające niektórych potencjalnych gości. Następna pełna impreza po 14 maja odbędzie się w przyszłym miesiącu XNUMX czerwcath".

Pani Nantawan Siripokkapan, dyrektor Urzędu Turystyki Tajlandii Surat Thani, powiedziała powiązanym tajskim mediom: „Podczas tych długich wakacji od 13 majath na maj 16th Surat Thani odwiedza 53,541 36,721 turystów, z czego 16,820 XNUMX to Tajowie, a XNUMX XNUMX to obcokrajowcy”.

„Wskaźniki rezerwacji hoteli i kurortów wynoszą 39.76 procent, czyli około 2.61 dnia. Całkowity dochód wyniesie około 484.77 mln bahtów, z czego 295.32 mln bahtów pochodzi od turystów z Tajlandii, a 189.45 mln bahtów od turystów zagranicznych. Każda osoba wydaje około 3,145.49 bahtów dla turystów z Tajlandii i 3,797.51 bahtów dla turystów zagranicznych”. stwierdził Nantawan.

„Wiele czynników, które przyciągają turystów do Surat Thani, to wydarzenia turystyczne i promocje, takie jak „Gra w golfa w Surat” i „Niesamowita wyprzedaż Surat”. Słynne wydarzenia i miejsca turystyczne to Full Moon Party na wyspie Pha-Ngan, wyspa Tao (wyspa Nang Yuan), zapora Ratchaprapa (zapora Chaew Lan) i Park Narodowy Khao Sok”. dodał Nantawan.

„Jest około 15 do 17 lotów na wyspę Samui i 10 do 12 lotów do Surat Thani. Zwiększyliśmy liczbę promów i łodzi motorowych z wyspy Samui na wyspę Pha-Ngan, katamaran z Chumphon na wyspę Tao i z wyspy Samui na wyspę Tao – dodała pani Nantawan.

Media TPN zauważają, że podczas Covid-19 niektórzy krytycy przewidywali, że imprezy Full Moon nigdy nie powrócą po Covid-19, jednak wydaje się, że nie mieli racji, wznawiając imprezy i zwiększając ich frekwencję każdego miesiąca.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.