Phuket spodziewa się wygenerować ponad miliard bahtów podczas czterodniowego weekendu wakacyjnego

Phuket -

  Phuket spodziewa się wygenerować ponad miliard bahtów w bieżący czterodniowy weekend świąteczny, mówi biuro Phuket TAT.

Pani Nantasiri Ronsiri, dyrektor Biura Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket, powiedziała The Phuket Express: „Od 13 maja do 16 majath zaobserwowaliśmy znaczny wzrost rezerwacji pokoi hotelowych na wyspie. Większość to rezerwacje last minute. Średni czas pobytu to 2.49 nocy. Pokoje na całej wyspie są w pełni zarezerwowane w pierwsze dwie noce świątecznego weekendu i spodziewamy się podobnych wyników w niedzielę i poniedziałek”.

„Największe obszary rezerwacji hoteli znajdują się w pobliżu Patong Beach, Kamala Beach, Surin Beach, Kata Beach, Karon Beach i na Starym Mieście w Phuket” – dodał Nantasiri.

„Około 100 lotów krajowych przylatuje na międzynarodowe lotnisko w Phuket każdego dnia z 15,000 4,000 pasażerów krajowych dziennie, a obecnie obsługujemy również około 150,596 pasażerów międzynarodowych. Przewidujemy, że podczas tych długich wakacji w Phuket odwiedzi się łącznie 1.8 XNUMX osób, które według naszych szacunków wygenerują około XNUMX miliarda bahtów dla gospodarki Phuket”. - zakończył Nantasiri.

Nantasiri przypisał wzrost turystyki nie tylko weekendowi świątecznemu, ale także stale łagodzącym restrykcje związane z Covid-19. Phuket Express zauważa, że ​​Center for Covid-19 Situation Administration (CCSA) w Bangkoku ma spotkać się w piątek, 20 maja, aby omówić potencjalne złagodzenie ograniczeń, ponieważ przypadki Covid-19 nadal spadają w całym kraju. Niektóre z punktów, które prawdopodobnie znajdują się w porządku obrad, to niepopularny program Thailand Pass dla międzynarodowych przyjazdów oraz legalne otwarcie baru i branży rozrywkowej, obecnie działających jako przebudowane restauracje z wczesnymi godzinami zamknięcia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.