Loty i rezerwacje hoteli w Phuket i Samui prawie w całości zarezerwowane przez tajskich i zagranicznych turystów na czterodniowy weekend

ZDJĘCIE: Wiadomości z Workpoint

Południowa Tajlandia –

Wiele lotów i rezerwacji hoteli w Phuket i Samui zostało prawie w całości zarezerwowanych przez turystów z Tajlandii i zagranicy podczas czterodniowego weekendu, wykazując znaczące oznaki ożywienia w turystyce, poinformował dziś, 16 maja, rzecznik rządu Thanakorn Wangboonkongchana.

Rzecznik ujawnił, że około 44.46 procent z 70,000 13 dostępnych pokoi w hotelach Phuket zostało zarezerwowanych na 16-60 maja. A 80-XNUMX procent rezerwacji dotyczyło popularnych miejsc turystycznych, takich jak Patong Beach, Kamala Beach, Surin Beach, Kata Beach, Karon Beach, centrum Phuket i okolice.

Średnia liczba przylatujących pasażerów to około 4,000 osób dziennie z 27 lotów międzynarodowych. Około 100 lotów siedmiu krajowych linii lotniczych, przewożących około 15,000 1,826.19 pasażerów, lądowało na międzynarodowym lotnisku w Phuket dziennie. Oczekuje się, że odwiedzający, zarówno Tajowie, jak i obcokrajowcy, wygenerują średni dochód w wysokości 4 mln bahtów podczas XNUMX-dniowego weekendu.

FOTO: Prachachat

Na Samui wielu turystów podobno podróżowało na wyspę na dzisiejszą „Pełnię Księżyca”, która znacznie poprawiła ekonomię lokalnych restauracji i firm związanych z turystyką na Koh Samui i Koh Phangan.

„Dzięki wprowadzonym przez stan środkom łagodzącym w okresie od marca do maja lub w „wysokim sezonie” w Tajlandii sektory turystyczne i popularne atrakcje turystyczne na południu oraz w wielu obszarach w całym kraju znów ożywają. W międzyczasie premier nakazał policji i powiązanym agencjom w miejscowościach turystycznych ścisłe monitorowanie bezpieczeństwa turystów, zarówno Tajów, jak i obcokrajowców, i poprosił Tajów o pomoc w utrzymaniu dobrego wizerunku turystycznego, aby stymulować gospodarkę i generować dochody dla kraju w przyszłości” – dodał Thanakorn.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.