Phuket Light Rail oficjalnie wstrzymana na przegląd budżetu projektu

ZDJĘCIE PLIKU

Phuket -

Od dawna proponowana i omawiana kolej Phuket z północy na południe wyspy została oficjalnie wstrzymana z powodu tego, co odpowiednie agencje nazywają przeglądem budżetu projektu.

Urząd ds. Szybkiego Transportu Masowego (MRTA) od wielu lat pracuje nad wprowadzeniem projektu Phuket Light Rail lub TRAM Phuket. Poprzedni plan budowy rozpoczął się w 2020 roku i miał być gotowy do użytku w 2023 roku. Jednak projekt jest teraz znacznie opóźniony.

Najnowsza aktualizacja jest taka, że ​​MRTA zleciło przegląd projektu pierwszej fazy od międzynarodowego lotniska w Phuket na północy do kręgu Chalong na południu, który ma około 42 kilometry. Projekt ma na celu rozwiązywanie problemów komunikacyjnych oraz zapewnienie mieszkańcom i turystom lepszej komunikacji miejskiej.

ZDJĘCIE PLIKU

Dyrektor MRTA, Pan Pakapong Sirikantamart, powiedział The Phuket Express: „W obecnej sytuacji Ministerstwo Transportu chce maksymalnie zmniejszyć budżet. Propozycja zmniejszenia budżetu to jak najlepsze dopasowanie do ludzi, obsługi i odpowiedniej opłaty serwisowej. Naszym celem dla opłaty konsumenckiej za usługę będzie około 20 bahtów do 40 bahtów po zakończeniu.”

„Wiele osób boi się, że ze względu na ceny z tramwaju będą korzystać tylko turyści, a nie miejscowi czy mieszkańcy. W poprzednim badaniu stwierdzono, że kolej będzie korzystać z opłaty modelowej podobnej do Bangkoku, która wzrasta ze względu na odległość i liczbę stacji, na których pociąg się zatrzymuje. Jednak teraz dążymy do uzyskania standardowej opłaty, która powinna być inna i podzielona na strefy”. Pakapong zakończył.

Nie ogłoszono ustalonego harmonogramu, jak długo potrwa przerwa w nutach The Phuket Express.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.