Największe historie z Phuket z zeszłego tygodnia: Zaginiony niemiecki turysta dominuje w mediach Phuket, ale dziś jest bezpiecznie odnaleziony, i wiele więcej

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 9 maja 2022 r. do niedzieli 15 maja 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

1. 76-letnia niemiecka turystka zniknęła z hotelu w dzielnicy Thalang i szukają jej odpowiednie agencje turystyczne i proszą społeczeństwo o pomoc. (ZNALEZIONO dziś rano, żywy, słaby, ale ogólnie dobrze)

Pani Barbara, 76 lat, od 9 maja zniknęła z hotelu w dzielnicy Mai Khaoth, 2022.

76-letni niemiecki turysta zniknął z hotelu w Thalang, odpowiednie agencje proszą o pomoc

AKTUALIZACJA: Trwają poszukiwania 76-letniego zaginionego niemieckiego turysty w Thalang w Phuket, który prawdopodobnie ma chorobę Alzheimera

AKTUALIZACJA: Zaginiony 76-letni niemiecki turysta ostatnio widziany w telewizji przemysłowej idący lokalną drogą w Mai Khao, Thalang

AKTUALIZACJA: Teraz sześciodniowe poszukiwania zaginionego 76-letniego niemieckiego turysty z problemami z pamięcią zostały rozszerzone w Phuket

Została znaleziona żywy, ale słaby w płytkim kanale słodkowodnym w pobliżu Parku Narodowego Sirinat w dzielnicy Thalang dziś rano (16 maja)!

2. 62-letnia babcia wezwała prasę o pomoc po tym, jak jej 12-letni chłopiec z dystryktu Thalang stracił wzrok po tym, jak podobno otrzymał drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Tymczasem czołowi lekarze z Phuket potwierdzili, że ślepota chłopca, według nich, nie była spowodowana szczepionką Covid-19.

Historia wstrząsnęła tajlandzkimi mediami społecznościowymi, jednak lekarze z całej Tajlandii szybko zareagowali, stwierdzając, że chociaż incydent był niefortunny, nie miał nic wspólnego ze szczepionkami Covid-19 i że według nich szczepionki były bezpieczne i skuteczne.

Jednak gubernator Phuket osobiście zabrał chłopca do szpitala Siriraj w Bangkoku na leczenie mające na celu przywrócenie mu wzroku.

 

Lekarze z Phuket twierdzą, że 12-letni chłopiec, który stracił wzrok, NIE był po szczepionce przeciw Covid-19, po tym, jak wirusowa historia

AKTUALIZACJA: Chłopiec, który stracił wzrok z powodu infekcji bakteryjnej w Phuket po wirusowej historii, otrzymuje pomoc rządową i wsparcie

AKTUALIZACJA: Gubernator Phuket osobiście zabiera niewidomego chłopca zaangażowanego w wirusową historię do szpitala Siriraj w Bangkoku

3. Kobieta została uznana za zmarłą po tym, jak 10 maja została zaatakowana przez psy jej brata w domu w dzielnicy Thalangth.

Panią Sarinrat Laongpanitchakun, lat 38, znaleziono mocno krwawiącą na balkonie przed domem. Na szyi po lewej stronie znaleziono około trzech poważnych ran, które prawdopodobnie pochodziły od kłów. Phuket Express przesyła kondolencje swoim przyjaciołom i rodzinie.

Kobieta umiera po tym, jak psy jej brata zaatakowały ją w Thalang w Phuket

4. Phuket spodziewa się wygenerować ponad miliard bahtów w bieżący czterodniowy weekend świąteczny, mówi biuro Phuket TAT.

Pani Nantasiri Ronsiri, dyrektor Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket, powiedziała, że ​​od 13 do 16 maja, podczas długiego urlopu, miasto wygenerowało około 1.8 miliarda bahtów.

Phuket spodziewa się wygenerować ponad miliard bahtów podczas czterodniowego weekendu wakacyjnego

5. Patong i miasta turystyczne, w tym Pattaya, potrzebują „specjalnego podziału na strefy”, z klubami nocnymi czynnymi do 4 nad ranem, ale operatorzy nocnych klubów muszą płacić wyższy podatek, jak mówi „Prab Keesin”, wybitny biznesmen z Patong.

Operatorzy nocnych klubów w specjalnych strefach również muszą płacić wyższe podatki, ponieważ otrzymają więcej korzyści, powiedział Prab Keesin.

Patong i miasta turystyczne, w tym Pattaya, potrzebują „specjalnego podziału na strefy”, z klubami nocnymi otwartymi do 4 rano, ale muszą płacić wyższy podatek, sugeruje „Prab Keesin”, biznesmen z Patong

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.