Uczniowie z Phuket wracają do szkoły i na zajęcia osobiste dzięki złagodzonym zasadom Covid-19

Phuket -

  Szkoły publiczne w Phuket zostały ponownie otwarte dla nauki na miejscu pierwszego dnia dzisiejszego nowego semestru szkolnego (17 majath).

Nauczyciele czekali, aby powitać uczniów pod bramą szkoły w poniedziałek rano, aby oficjalnie rozpocząć ponownie pierwszy dzień szkoły. Temperatura ciała każdego ucznia była sprawdzana przed dopuszczeniem do szkoły. Każdy uczeń i nauczyciel nosili również maski na twarz, które nadal są obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych, wewnątrz i na zewnątrz, w Tajlandii. Jednak ogólnie rzecz biorąc, zasady Covid-19 zostały znacznie zredukowane w ciągu ostatnich dwóch lat, aby umożliwić uczniom wznowienie osobistej edukacji bez zakłóceń.

Dyrektor Biura Edukacyjnego w Phuket, pani Patchalee Chaoponlajrang, powiedziała Phuket Express: „Od teraz uczymy się w 100 procentach na miejscu. Jednak nadal śledzimy pomiary Covid -19. Jesteśmy gotowi z naszym planem, jeśli jakikolwiek student zostanie znaleziony zarażony Covid -19. Ten plan nie obejmuje zamykania całych klas, powszechnych kwarantanny ani zamykania szkół”.

W ramach krajowych wytycznych tajskiego Ministerstwa Edukacji uczniowie nie będą już poddawani testom na Covid-19, chyba że wykazują objawy i są chorzy. Dodatkowo, jeśli pozytywne, obowiązkowe kwarantanny dla kontaktów wysokiego ryzyka nie są już wymagane, chyba że te kontakty również wykazują objawy lub choroby, co według Patchalee pomaga zapobiegać zamykaniu całych szkół i uczniom tracić cenny czas na naukę.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.