AKTUALIZACJA: 11-letnia dziewczyna podobno zaatakowana na wideo przez starszych kolegów z klasy, aby uzyskać pomoc od biura sprawiedliwości w Phuket  

Phuket -

  11-letnia dziewczyna, która podobno została napadnięta przez kilku starszych kolegów z klasy, a następnie została nakręcona i udostępniona w wirusowym filmie za pośrednictwem mediów społecznościowych, otrzyma podobno pomoc od Biura Sprawiedliwości w Phuket.

Najpierw nasze poprzednie historie:

Matka z obszaru Phuket złożyła raport policyjny do organów ścigania po tym, jak jej 11-letnia córka została zaatakowana w jej domu w dzielnicy Wichit, w dzielnicy Mueang Phuket, przez trzy 15-letnie dziewczynki z tej samej szkoły. Atak został sfilmowany i udostępniony przez czwartą dziewczynę w mediach społecznościowych, powodując, że stał się wirusowy i zwrócił na niego uwagę matki i organów ścigania.

Czterem nastoletnim dziewczętom postawiono zarzuty prawne za brutalny atak na bezbronną 11-letnią dziewczynę z Phuket, który został sfilmowany, a następnie rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych, co doprowadziło do intensywnej dyskusji w tajlandzkich mediach społecznościowych na temat znęcania się między młodzieżą.

A teraz nasza najnowsza aktualizacja:

Dyrektor Biura Sprawiedliwości w Phuket, pan Payoongsak Kalamit, powiedział Phuket Express dziś rano, 17 maja 2022 r.: „Skontaktowaliśmy się z rodzicami ofiary i poinformowaliśmy ich, że mają oni prawo do uzyskania odszkodowania z mocy prawa, jeśli ofiara nie była zaangażowany w cokolwiek nielegalnego lub sprowokowany incydent uchwycony na wideo”.

Payoongsak udzielał również porad podejrzanym i ich rodzicom.

„Dzieci mogą zacząć od robienia tego, co niektórzy mogą postrzegać jako stosunkowo małe, nieprawidłowe rzeczy i zlekceważyć to jako „przekomarzanie się” lub „po prostu bycie dziećmi”, ale kiedy dorosną, może to prowadzić do większej przestępczości. Nasz kraj potrzebuje dobrych dzieci, aby w przyszłości rozwijać kraj. Przemoc nie może rozwiązać problemów. W rzeczywistości pogarsza to sytuację”.

Atak na młodą dziewczynę, zauważa The Phuket Express, doprowadził do szerokiej dyskusji w mediach społecznościowych na temat znęcania się między młodzieżą, szczególnie w szkołach, oraz tego, jak rodzice, nauczyciele i dzieci mogą współpracować, aby zapobiec temu problemowi.

Według doniesień odpowiednie organy ścigania wnosiły oskarżenia wobec podejrzanych, które miały trafić do sądu dla nieletnich. Rodzice podejrzanych jak dotąd odmówili rozmowy z powiązaną prasą tajską na temat domniemanych zarzutów lub wirusowego wideo, nawet gdy zgłosiła się dodatkowa domniemana ofiara.

Rodzice 11-letniej dziewczynki nadal twierdzą, że ich córka nie zrobiła nic złego i była zastraszana i atakowana przez starszych nastolatków bez powodu, twierdząc, że nadal będą wnosić oskarżenia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.