Młody, dziki kot lamparta umiera tragicznie po tym, jak został znaleziony ranny i poddany leczeniu w Thalang, Phuket

Phuket -

  Młody, dziki kot lamparta zmarł dziś rano po poważnych obrażeniach w dzielnicy Thalang.

Dyrektor Centrum Edukacji Przyrody i Dzikiej Przyrody Khao Phra Thaeo, pan Pongchart Chuahom, powiedział dziś rano The Phuket Express: „Wczoraj (18 majath) kota lamparta otrzymaliśmy od lokalnych mieszkańców Thep Kasattri. Powiedzieli, że kota lamparta znaleziono w pobliżu ogrodzenia obszaru nie-łowieckiego Khao Phra Thaeo w subdystrykcie Thep Kasattri.

„To był młody, około trzymiesięczny, samiec kota lamparta, który został ranny. Nasi weterynarze przeprowadzili prześwietlenie kota lamparta i stwierdzili, że ma złamany dolny kręgosłup. Jego dwie tylne nogi nie były w stanie się poruszyć ani zareagować. Zadbaliśmy o najlepsze leczenie tego kota lamparta”. - stwierdził Pongchart.

„Niestety kot lampart zmarł dziś rano z powodu komplikacji spowodowanych obrażeniami i ogólną słabością” – podsumował Pongchart.

Phuket Express zauważył, że kot lampart jest dzikim zwierzęciem, które zostało wymienione jako zwierzę chronione przez prawo w Tajlandii, chociaż jest uważane za dość powszechne w wielu obszarach w całym kraju.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.