Indianie są liderem w odbudowie turystyki w Phuket z największą liczbą przyjazdów od czasu porzucenia Test and Go

Phuket -

  Indyjscy turyści są numerem jeden pod względem przyjazdów turystów do Phuket z łączną liczbą 12,200, odkąd niepopularny program Test and Go został wycofany 1 maja, mówi Phuket Immigration.

Phuket International Airport Immigration poinformował o aktualnych statystykach przylotów 18 majath. Liczba obywateli Indii, którzy przybyli do Phuket od 1 maja?st na maj 18th, 2022 to 12,200 XNUMX, co zdecydowanie jest numerem jeden z każdego obcego kraju.

W kolejności pozostałe kraje, z których najchętniej przybywają:

Australijski – 4,951

singapurski -3,615

Brytyjczycy – 3,361

rosyjski – 2,389

niemiecki – 2,039

Malezyjski – 1,985

Amerykanin – 1,774

Arabia Saudyjska – 1,715

Emiraty – 1,306

Pani Ratchadaphon Oin, dyrektor biura Turystyki i Sportu w Phuket, powiedziała The Phuket Express: „Spodziewamy się, że w tym roku Phuket odwiedzi łącznie pięć milionów turystów zagranicznych, przy czym prawdopodobnie najwięcej jest to w Indiach, chyba że zmienią się okoliczności w Chinach lub Rosja. Będzie to mniej więcej pięćdziesiąt procent naszej ogólnej poprawy w turystyce w porównaniu z poprzednimi latami przed pandemią Covid-19”.

„Od 1 majast każdego dnia do Phuket przyjeżdża do 3,000 turystów, w większości z Indii. Od 1 do 17 maja na międzynarodowe lotnisko Phuket przybyło łącznie 45,806 413 pasażerów z 200,000 międzynarodowymi lotami. Co najmniej XNUMX XNUMX zagranicznych turystów ma przybyć w tym miesiącu do Phuket i spodziewamy się, że Indie nadal będą przodować”.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.