Studenci z Phuket nakłaniani przez urzędników zdrowia publicznego do przyjmowania szczepionek przeciw Covid-19 z powodu obaw związanych z rosnącymi infekcjami po otwarciu szkół

Phuket -

  Uczniowie w Phuket są proszeni o co najmniej podwójne zaszczepienie, ponieważ urzędnicy zdrowia publicznego obawiają się wzrostu infekcji Covid-19 po otwarciu szkół w Tajlandii w tym tygodniu.

Zastępca dyrektora Biura Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket, doktor Mueanprae Boonloam, powiedział Phuket Express: „Do Phuket przyjeżdża więcej turystów, a także więcej pracowników z innych prowincji”.

„Większość pacjentów z Covid-19 w Phuket to ludzie pracujący. Jednak coraz więcej dzieci jest zarażonych. Większość z nich występuje u dzieci, które nie otrzymały szczepionek. Jednak gdy szkoły otwierają się na miejscu, obawiamy się, że więcej uczniów zostanie zarażonych” – wyjaśnił dr Mueanprae.

„Jeśli są uczniowie wysokiego ryzyka, którzy są podwójnie zaszczepieni, mogą normalnie przychodzić na studia do szkół, ale potrzebują więcej środków ostrożności i wykonać test ATK (szybki antygen) (wysokie ryzyko to osoby, które miały ostatnio kontakt z Covid -19). Jeśli jednak jacyś studenci wysokiego ryzyka nie zostaną podwójnie zaszczepieni, muszą zostać poddani kwarantannie” – dodał dr Mueanprae.

Phuket Express zauważa jednak, że ogólny wskaźnik szczepień spadł w dużej części kraju na zbliżonym poziomie, ponieważ wiele osób uważa, że ​​wariant Omicron Covid-19 był łagodny.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.