Tajlandia ogłasza zmianę stref kolorystycznych, usprawnienie przepustki Tajlandii i ponowne otwarcie miejsc rozrywki w niektórych obszarach od 1 czerwca

Krajowy –

Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) w dniu dzisiejszym, 20 maja, ogłosiło zmianę stref kolorystycznych w wielu prowincjach oraz ponowne otwarcie obiektów rozrywkowych w prowincjach/obszarach w zielonych strefach i niebieskich turystycznych strefach pilotażowych, w tym w Bangkoku, Phuket, i Chonburi, od 1 czerwca.

Strefy kolorów w Tajlandii są używane do przypisywania i delegowania ograniczeń i środków dotyczących Covid-19 według prowincji, zauważa media TPN.

Jeśli chodzi o zmianę stref, prowincje w żółtej strefie lub strefie wysokiego nadzoru są teraz zmniejszone z 65 do 46. 14 z nich znajduje się teraz w zielonej strefie lub strefie nadzoru, a mianowicie Chainat, Trat, Nakhon Panom, Nan, Buriram, Phichit, Ang Thong, Maha Sarakam, Yasothorn, Lampang, Surat Thani, Surin, Udon Thani i Amnat Charoen.

Łącznie 17 prowincji/obszarów znajduje się teraz w niebieskiej strefie lub prowincjach pilota turystycznego, w tym Krabi, Bangkok, Kanchanaburi, Chanthaburi, Chonburi, Chiang Rai, Chiang Mai, Nakhon Ratchasima, Nonthaburi, Narathiwas, Pathumthani, Prachuap Khiri Khan, Phang Nga, Phetchaburi, Phuket, Rayong i Songkhla.

Po zmianie stref CCSA ogłosiła ponowne legalne otwarcie obiektów rozrywkowych od 1 czerwca, w tym barów, pubów, salonów masażu mydlanego, salonów karaoke i podobnych placówek, we wszystkich prowincjach/obszarach zielonych i niebieskich stref wymienionych powyżej . Żółte strefy będą na razie prawnie zamykać te miejsca.

TPN zauważa, że ​​te miejsca działają jako przekształcone „restauracje” od grudnia 2021 r. Z różnymi zasadami i ograniczeniami.

Od 1 czerwca takie placówki mogą sprzedawać i serwować napoje alkoholowe oraz prowadzić działalność nie później niż do północy. Nie wolno dzielić okularów, a zarówno pracownicy, jak i klienci muszą zapobiegać bliskim kontaktom i muszą nosić maski na twarz przez cały czas świadczenia usługi.

Pracownicy, muzycy, śpiewacy i pokrewny personel muszą być w pełni zaszczepieni, łącznie z dawką przypominającą. Muszą przeprowadzać test ATK co 7 dni lub gdy mają podejrzane objawy. Pracodawcy muszą codziennie przeprowadzać ocenę ryzyka swoich pracowników za pośrednictwem Thai Save Thai (TST) lub innych aplikacji do oceny.

Klienci muszą przedstawić dokument szczepień, który wskazuje, że są w pełni zaszczepieni, przed skorzystaniem z usług. Zarówno pracownicy, jak i klienci muszą przez cały czas przestrzegać środków zapobiegawczych w ramach Universal Prevention (UP).

TPN zauważa, że ​​gubernatorzy prowincji i komitety ds. chorób zakaźnych muszą zgodzić się na środki i mieć możliwość wzmocnienia środków, jeśli sobie tego życzą.

Pomimo złagodzenia środków, rząd ogłosił przedłużenie obowiązywania dekretu nadzwyczajnego o kolejne dwa miesiące, czyli do 31 lipca, w oczekiwaniu na ostateczne potwierdzenie ze strony tajlandzkiego gabinetu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. CCSA poinformowało, że przedłużenie będzie kontynuowane do czasu ponownego zdefiniowania Covid-19 jako choroby endemicznej w Królestwie.

W odniesieniu do tego oznaczenia Covid-19 jako endemicznego, minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział, że przegląd tego jest w toku, ale „nie ma gwarancji”, że nastąpi to 1 lipca lub do XNUMX lipca, jak wcześniej stwierdziły niektóre media.

Thailand Pass zostanie usprawniony, ale jeszcze nie usunięty, dla obcokrajowców od 1 czerwca i przejęty przez Departament Kontroli Chorób. Zgodnie z odprawą proces składania wniosków i zatwierdzania będzie „szybszy niż kiedykolwiek” dzięki udostępnieniu kodu QR natychmiast po złożeniu wniosku o dowiezienie na lotnisko. Po 1 czerwca obywatele Tajlandii nie będą już musieli korzystać z Thailand Pass. Wymóg ubezpieczenia w wysokości co najmniej 10,000 19 USD, który obejmuje Covid-XNUMX, pozostanie.

Niezaszczepieni lub nie w pełni zaszczepieni turyści będą teraz mogli przystąpić do testu na Covid-19 przed lub po przybyciu za granicę i nie będą już podlegać kwarantannie.

Media TPN zauważają, że jest to rozwijająca się historia i zmiany w tym artykule mogą być wprowadzane bez powiadomienia.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/