AKTUALIZACJA: Kamala Chief potwierdza, że ​​czarne ścieki widziane w wirusowym poście w mediach społecznościowych płynące na Kamala Beach nie pochodzą od firm

Phuket -

  Ścieki spływające na plażę Kamala nie pochodzą od firm, jednak ścieki są poważnym problemem, powiedział szef Kamala, który domaga się budżetu na ulepszenia systemu oczyszczania ścieków.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Jak donosi popularna strona na Facebooku na początku tego tygodnia, znaleziono cuchnącą, czarną wodę o zgniłym zapachu wpływającą do morza na plaży Kamala w dzielnicy Kathu.

Wczoraj (19 maja)th), Jutha Dumlak, Szef Organizacji Administracyjnej Kamala Tambon, i jego zespół przeprowadzili inspekcję Kamala Beach.

Pan Jutha powiedział Phuket Express: „Widoczna czarna woda to ścieki, które pozostały w „basenie z piaskiem” w systemach odprowadzania wody z pory suchej. Teraz jest początek pory deszczowej, w której deszcz zaczął wypłukiwać wszystkie pozostałe ścieki do morza”.

„Potwierdzam, że tym razem ścieki nie pochodzą z firm wyrzucających śmieci lub odpady, jak wielu wspominało lub spekulowało w mediach społecznościowych. Zawsze sprawdzamy system oczyszczania ścieków okolicznych firm. Kiedy widzimy jakiekolwiek problemy z ich oczyszczaniem ścieków, dobrze współpracowali, aby rozwiązać swoje problemy” – wyjaśnił pan Jutha.

„Jednak przyznajemy, że ścieki są dużym problemem, który wpłynął na lokalną gospodarkę, zwłaszcza że turystyka zaczyna się odradzać po złagodzeniu ograniczeń Covid-19. Widzimy to jako pierwszy poważny problem, który należy rozwiązać po Covid-19. Staraliśmy się objąć system oczyszczania ścieków w całym rejonie Kamali. Jednak budowa dobrego systemu oczyszczania ścieków wymaga dużego budżetu, który przekracza możliwości władz lokalnych. Potrzebujemy wsparcia ze strony rządu prowincji i ministerstw centralnych”. Pan Jutha zakończył.

Organizacja Administracyjna Kamala Tambon planuje posunąć się do przodu z żądaniem bardziej ekspansywnych budżetów na poprawę systemu kanalizacji.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.