AKTUALIZACJA: Dwóch nastolatków płci męskiej oskarżonych o atakowanie niepełnosprawnej dziewczyny w Phuket

Phuket, Tajlandia-

Po pierwsze, nasza poprzednia historia:

Klip wideo, który wydaje się pokazywać 15-letnią dziewczynkę cierpiącą na polio zaatakowaną przez grupę nastolatków płci męskiej w Phuket, stał się wirusem w mediach społecznościowych, a matka ofiary domaga się sprawiedliwości.

Wczoraj (19 majath), nauczyciele ze szkoły w Kathu towarzyszyli dwóm nastolatkom płci męskiej w wieku 15 i 16 lat i spotkali się z policją miasta Phuket. Nazwiska nastoletnich podejrzanych zostały zatajone przez policję ze względu na ich wiek.

Komendant policji miasta Phuket, pułkownik Sarawut Chooprasit, powiedział dla Phuket Express: „Po przesłuchaniu postanowiliśmy wnieść oskarżenie przeciwko dwóm nastolatkom płci męskiej o atakowanie innych, powodujące szkody dla ciała i umysłu”.

„Oboje przyznali się do przestępstwa, chociaż nie podali powodów. Zostali wysłani do biura Obserwacji i Ochrony Nieletnich w Phuket”. Naczelny pułkownik Sarawut Chooprasit zakończył.

Sprawa doprowadziła do znaczącej dyskusji w mediach społecznościowych na temat zastraszania młodzieży w Tajlandii, zauważa The Phuket Express.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.