Monsoon przynosi śmieci na Patong Beach, władze rozwiązują problem

Patong –

  Gmina Patong wyjaśniła lokalnym mediom o śmieciach znalezionych na plaży Patong wczoraj, w sobotę (21 maja)st), stwierdzając, że przyniosła go pogoda monsunowa.

Dziś rano, 22 maja, pracownicy gminy Patong uprzątnęli śmieci wzdłuż plaży Patong. Gmina Patong wspomniała o wyjaśnieniu, że dzieje się to podczas sezonu monsunowego (monsun południowo-zachodni).

Według gminy Patong to normalne, że wiele śmieci, takich jak drewno, plastikowe butelki, zepsute sieci rybackie i szkło, zostało przyniesionych na plażę przez silny wiatr i fale. Nazywa się to „śmieciami monsunowymi”. Te monsunowe śmieci zdarzają się co roku w tym czasie.

Urzędnicy Patong odrzucili krytykę, że śmieci pozostawili turyści publikowani przez niektórych w mediach społecznościowych, jednak stwierdzili, że personel nadal będzie utrzymywał plażę w czystości i poprosili wszystkich odwiedzających, aby zrobili swoją część, usuwając wszelkie śmieci, z którymi przybyli.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.