Phuket zorganizuje „Super Sports Laguna Phuket Marathon” z biegaczami z 70 krajów

Phuket -

  Phuket planuje w przyszłym miesiącu zorganizować „Super Sports Laguna Phuket Marathon” z biegaczami z 70 krajów.

Wicegubernator Phuket, Pichet Panaphong, powiedział na konferencji prasowej: „Jesteśmy gotowi ponownie zorganizować „Super Sports Laguna Phuket Marathon”, ponieważ Phuket jest centrum „turystyki sportowej” w Azji Południowo-Wschodniej”.

„To ważne wydarzenie przyciągające turystów, czego dowodem są poprzednie lata. Wydarzenie to ożywi turystykę i lokalną gospodarkę. Do biegania dołączą biegacze z ponad 70 krajów z całego świata. Maraton odbędzie się przez dwa dni od soboty 11 czerwcath do niedzieli, 12 czerwcath, 2022 r.” Pichet wyjaśnił.

Wieczorem (zachód słońca) w sobotę 11 czerwcath będzie bieg na 5 km i na 10.5 km, a rano (wschód słońca) w niedzielę 12 czerwcath będzie półmaratonem na 21.097 km i maratonem na 42.195 km biegu.” — stwierdził Pichet.

„Punktem początkowym i końcowym będzie Laguna Grove, Laguna Phuket, w podokręgu Cherng Talay w dzielnicy Thalang” – dodał Pichet.

„To wydarzenie wspiera również 'The Children's First Fund (CFF)', który ma w sumie ponad 400 dzieci w siedmiu domach dziecka w Phuket”, podsumował Pichet.

Do rejestracji na maraton:

https://www.phuketmarathon.com/registration

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.