Od stycznia do Tajlandii przyjeżdża ponad milion zagranicznych turystów, rząd spodziewa się, że do końca roku dochód z turystyki osiągnie 1.8 biliona bahtów

ZDJĘCIE: Menedżer online

Krajowy –

Premier Tajlandii Prayut Chan-O'Cha był zadowolony z liczby przyjeżdżających turystów zagranicznych do Tajlandii po osiągnięciu ponad miliona, odkąd kraj zaczął ponownie otwierać się w styczniu, spodziewając się, że dochód z turystyki osiągnie w tym roku 1.8 biliona bahtów.

Rzecznik rządu Thanakorn Wangboonkongchan poinformował dziś, 23 maja, że ​​podczas gdy krajowy wskaźnik zakażeń Covid-19 stopniowo spadał, liczba turystów odwiedzających Tajlandię osiągnęła 1,016,103 2022 XNUMX osób od stycznia do maja XNUMX r.

Dzięki temu liczba turystów w I kwartale 2022 roku wzrosła o 2,368 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku, a przychody wzrosły o 1,424 proc.

Premier spodziewał się, że ogłoszenie polityki „Odwiedź Tajlandię Rok 2022-2023” w drugim i trzecim kwartale tego roku zachęci wysokiej jakości turystów zagranicznych z całego świata do odwiedzenia Tajlandii z co najmniej 300,000 1,000,000 osób miesięcznie i 5,000,000 2022 XNUMX turystów miesięcznie w czwartym kwartale. Przewiduje się, że do końca XNUMX r. będzie co najmniej XNUMX XNUMX XNUMX turystów.

ZDJĘCIE: Bangkok Biz News

Rzecznik poinformował również, że liczba krajowych turystów z Tajlandii, którzy odbyli co najmniej jedną podróż, również wzrosła do 71,210,525 69 160 osób w okresie od stycznia do maja, co odpowiada 2022% wzrostowi, który pobudza dochody branży turystycznej. Rząd oczekiwał, że do 656 r. turyści krajowi będą zachęcani do podróżowania po kraju przez co najmniej XNUMX milionów osób (podróże), generując dochód w wysokości co najmniej XNUMX miliardów bahtów.

„Rząd był przekonany, że polityka ożywienia gospodarki poprzez turystykę poprzez ponowne otwarcie kraju ułatwi i przyciągnie więcej turystów do odwiedzenia tego kraju. Spodziewaliśmy się, że branża turystyczna wygeneruje w tym roku całkowity dochód w wysokości od 1.3 do 1.8 biliona bahtów” – dodał Thanakorn.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Obraz po treści postu
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.