Nowe więzienie Phuket zostaje oficjalnie otwarte w Thalang

Phuket -

Nowe Więzienie Prowincjonalne Phuket w subdystrykcie Sri Soonthorn zostało oficjalnie otwarte po dwóch latach, a więźniowie w pełni się do niego wprowadzili.

Dzisiaj (23 maja)rd), dyrektor generalny Departamentu Więziennictwa Aryut Sinthoppan wraz z gubernatorem Phuket Narongiem Woonciewem oficjalnie otworzyli nowe Więzienie Prowincjonalne Phuket w Ban Bang Jo. Podczas otwarcia odbyła się religijna ceremonia buddyzmu.

Nowe Więzienie Prowincjonalne Phuket zostało zbudowane w lipcu 2015 roku w miejscu starego więzienia, które było używane od 121 lat. Według urzędników więziennych stare więzienie było za małe, mogło pomieścić tylko 950 więźniów, ale w sumie w starym więzieniu mieszkało ponad 2,500 więźniów.

Nowe więzienie, które zostało zbudowane kosztem 789,000,000 2,552 391 bahtów, przyjęło już więźniów, którzy zostali przeniesieni ze starego więzienia dwa lata temu. W nowym więzieniu przebywa obecnie 2,943 więźniów płci męskiej i XNUMX więźniarek, co daje łącznie XNUMX więźniów.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.