Kaszalot karłowaty znaleziony martwy na plaży na wyspie Racha, Phuket

Phuket-

  Kaszalot karłowaty został znaleziony martwy dziś po południu na plaży na wyspie Racha Yai w Rawai.

Burmistrz Rawai, pan Aroon Solos, został powiadomiony przez ratowników stacjonujących dziś na wyspie Racha (24 maja), że wieloryb został znaleziony w zatoce Lah Noi na wyspie Racha Yai w subdystrykcie Rawai.

Morskie Centrum Biologiczne w Phuket zostało wezwane, aby zabrać ciało wieloryba, które było nastoletnim kaszalotem karłowatym. Na końcu ogona wieloryba znaleziono rozciętą ranę, podczas gdy jego skóra była sucha i czerniała. Wieloryb miał dwa metry długości i ważył około 50-60 kilogramów.

Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, aby znaleźć dokładną przyczynę śmierci.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.