Tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego zaproponuje zakończenie mandatu masek w Tajlandii w większości sytuacji do połowy czerwca

Tajlandia-

Dr Kiatpoom Wongrachit, Stały Sekretarz Ministerstwa Zdrowia Publicznego (MOPH), ogłosił dziś po południu, 24 maja 2022 r., że MOPH planuje zaproponować Centre for Covid-19 Situation Administration lub CCSA zniesienie mandatów dotyczących masek w większości przypadków sytuacji w całej Tajlandii do połowy czerwca.

Obecnie w każdej prowincji Tajlandii obowiązuje nakaz maski we wszystkich miejscach publicznych, w tym na zewnątrz, a nawet jeżdżeniu samotnie motocyklem. To nie jest prawo samo w sobie, ale jest to mandat prawny do wyegzekwowania na mocy obecnego dekretu nadzwyczajnego, który został właśnie przedłużony do końca lipca.

Według dr Kiatpooma propozycja będzie taka, że ​​obecny mandat zmieni się w wytyczne dotyczące tylko trzech rzeczy:

1. Osoby zagrożone, szczególnie wrażliwe, zwłaszcza starsze.

2. Zamknięte przestrzenie wewnętrzne, które są słabo wentylowane.

3. Wydarzenia, które przynoszą niezwykle duże zgromadzenia ludzi.

Zgodnie z wnioskiem, w innych sytuacjach mandat zostanie zniesiony i będzie osobistym wyborem, czy ktoś chciałby nosić maskę, czy nie.

TPN zauważa, że ​​jest to tylko propozycja na chwilę obecną i nie jest gwarantowana, ale będzie mile widzianą potencjalną wiadomością dla wielu naszych czytelników. Komentarze w mediach społecznościowych w naszych sieciach konsekwentnie krytykowały nakazy, zwłaszcza wykorzystanie na zewnątrz.

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.