Zdejmowanie maski na twarz będzie miało zastosowanie tylko w niektórych obszarach, mówi Ministerstwo Zdrowia Publicznego Tajlandii

Bangkok -

Ministerstwo Zdrowia Publicznego wczoraj, 25 maja, wyjaśniło poprzednią wiadomość o nadchodzącym odwołaniu mandatu na maskę na twarz, stwierdzając, że ułatwienie zostanie wprowadzone tylko w niektórych wyznaczonych obszarach.

Po pierwsze, spójrz na naszą wcześniejszą relację z tego ogłoszenia.

Dr Taweesap Siraprapasiri z Departamentu Kontroli Chorób w Ministerstwie Zdrowia Publicznego ujawnił, że zniesienie przepisów dotyczących masek jest początkowo planowane dla większości obszarów zewnętrznych i prowincji w strefach zielonych (obszary nadzoru) i niebieskich (obszary pilotażowe). , w tym Bangkoku, Phuket i Chonburi.

Według Departamentu obszary o niższym wskaźniku infekcji i przygotowanych systemach leczenia, a także w których większość mieszkańców (60-70 procent) jest w pełni zaszczepiona, w tym zastrzyk przypominający, również będą brane pod uwagę przy podnoszeniu.

„Jest to jedna z zasad miar relaksacji, gdy wracamy do normalnego życia. Jednak niektóre grupy ryzyka mogą być zmuszone do noszenia masek, w tym osoby starsze (osoby powyżej 60 roku życia), pacjenci z chorobami podstawowymi i kobiety w ciąży. Mandat będzie nadal obowiązywał w dużych zgromadzeniach i zatłoczonych miejscach, ale przebywając na otwartych przestrzeniach i w publicznych parkach, należy mieć możliwość zdjęcia maski, jeśli zechcą. Jeśli ktoś chciałby nadal nosić maskę przez cały czas, byłby do tego mile widziany. powiedział doktor Taweesub.

Anulowanie przepisów dotyczących masek może zostać zmienione w połowie czerwca, ale na razie jest to tylko propozycja. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia Publicznego poinformuje Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) przed oficjalnym ogłoszeniem tego w kolejnym kroku.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/