Obszary Kata i Karon w Phuket wciąż borykają się z niewielką liczbą turystów, mówią lokalni przedsiębiorcy

Phuket-

Dystrykty Kata i Karon w dystrykcie Mueang Phuket nie odrodziły się tak, jak inne obszary w Phuket po zniesieniu wielu ograniczeń Covid-19, powiedzieli lokalni przedsiębiorcy wczoraj, 26 maja 2022 r.

Operatorzy biznesowi w rejonie Kata i Karon powiedzieli Phuket Express: „Wiele firm w Kata i Karon zostało zamkniętych w ciągu ostatnich dwóch lat od rozpoczęcia pandemii Covid-19. Wiele z tych firm jest zamkniętych nawet teraz z różnych powodów, wynikających z wciąż utrzymujących się ograniczeń dotyczących życia nocnego lub powrotu do swoich rodzinnych prowincji podczas Covid-19 i nigdy nie powracających.”

„Codziennie więcej turystów przyjeżdża do Phuket, ale nie do Kata i Karon w porównaniu z pobliskimi obszarami, takimi jak Patong, w którym nastąpiło znaczne ożywienie, głównie dzięki nocnemu życiu przekształconemu w restauracje. Ponieważ bary zostały legalnie otwarte 1 czerwca w Phuket, spodziewamy się, że Patong będzie jeszcze bardziej zajęty, ale martwimy się o Kata i Karon. wyjaśnili lokalni operatorzy.

„Gospodarka w Kata i Karon nie uległa poprawie, mimo że zorganizowano wiele wydarzeń mających na celu zwiększenie turystyki w tym regionie. Te wydarzenia były tylko tymczasowymi dopalaczami”. Podane podmioty gospodarcze i stowarzyszenia.

„Ten obszar ma piękne plaże, takie jak Kata Beach i Karon Beach. Większość zagranicznych turystów lubi bawić się w surfing i relaksować na plaży, kiedy przyjeżdżają z wizytą. Dodani przedsiębiorcy.

„Potrzebujemy więcej uwagi ze strony przywódców prowincji i rządu Tajlandii, aby zwiększyć turystykę w Kata i Karon”. Przedsiębiorcy sfinalizowali.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.