Phuket Sandbox wygenerował co najmniej 66 miliardów bahtów w ciągu dziesięciu miesięcy, mówi gubernator Phuket

Phuket -

  Piaskownica Phuket wygenerowała do tej pory co najmniej 66 miliardów bahtów, podczas gdy stopa bezrobocia na wyspie spada, mówi jeden z czołowych urzędników Phuket.

Gubernator Phuket Narong Woonciew powiedział Phuket Express: „Od 1 lipcast, 2021 do 30 kwietniath, 2022, w sumie 304 dni, w Phuket Sandbox odwiedziło 503,468 55,000 turystów, których pobyt trwał średnio osiem nocy. Wydali średnio XNUMX XNUMX bahtów na osobę”.

„Projekt wygenerował co najmniej 66.8 miliarda bahtów w całym systemie gospodarczym Phuket”. - dodał gubernator Narong.

Adiunkt Chayanon Phujaroen z kampusu Uniwersytetu Prince of Songkla w Phuket powiedział powiązanym lokalnym mediom: „Podczas kryzysu Covid-19, od lipca do września 2021 r., stopa bezrobocia w Phuket wyniosła 11 procent, co stanowiło około 45,000 XNUMX bezrobotnych. Był to okres, w którym mieliśmy najsurowsze ograniczenia i środki, w tym zamykanie wszystkich „nieistotnych” biznesów, takich jak hotelarstwo i turystyka”.

„Od października do grudnia zeszłego roku, kiedy ograniczenia zaczęły słabnąć i więcej turystów zaczęło przybywać do Phuket, stopa bezrobocia w Phuket wyniosła tylko 6 procent, czyli około 25,000 XNUMX bezrobotnych. To znacząca poprawa”. Profesor zakończył.

Ponieważ ograniczenia Covid-19 nadal łagodzą i odprężają, liczba turystów na wyspie, zwłaszcza Patong, wzrosła. Od 1 maja tego roku Tajlandia zrezygnowała z niepopularnego programu Test and Go, który powstrzymał wielu odwiedzających przed przyjazdem z obawy przed potencjalnym pozytywnym wynikiem testu na obecność Covid-19 po przyjeździe i objęciem obowiązkowej kwarantanny, kończącej wakacje. W wyniku zaprzestania testowania Test and Go wzrosła liczba przyjazdów turystów, zwłaszcza z Indii.

Jednakże, jak zauważył The Phuket Express wczoraj, 27 maja, niektóre obszary wyspy, w szczególności Kata i Karon, muszą jeszcze w pełni wyzdrowieć po niszczycielskich skutkach ograniczeń Covid-19 i obowiązkowych zamknięć firm.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.