Czerwone flagi podniesione na kilku plażach w Phuket po ostrzeżeniu o ciężkich falach na Morzu Andamańskim

Phuket -

Wiele plaż w Phuket podniosło czerwone flagi, aby ostrzec turystów, aby nie pływali po tych obszarach po ostrzeżeniu Tajskiego Departamentu Meteorologicznego o ciężkich falach na Morzu Andamańskim, podczas gdy małe łodzie zalecono pozostawanie na brzegu do 30 maja.

Funkcjonariusze Phuket z odpowiednich agencji zaczęli sprawdzać kilka popularnych atrakcji turystycznych, takich jak Patong Beach, Surin Beach, Nai Harn Beach, Kata Beach i Karon Beach, i ostrzegają turystów, aby nie pływali w morzu z powodu silnego wiatru i fal. Władze wywieszają też czerwone flagi, aby zabronić turystom pływania w wodzie.

Nastąpiło to po ogłoszeniu przez tajski Departament Meteorologii, który poinformował, że przewidywane są silne wiatry na Morzu Andamańskim z powodu silnego monsunu południowo-zachodniego, który panuje nad Morzem Andamańskim, południowymi prowincjami i Zatoką Tajlandzką. Spowodowało to również silne fale generowane przez wiatr, które mogły osiągnąć wysokość 2-3 metrów na Morzu Andamańskim i ponad 3 metry na obszarach z burzami.

Na dzień dzisiejszy na wielu popularnych plażach nie widziano żadnych turystów pływających w wodzie, a na kilku punktach kontrolnych stacjonowali tylko ratownicy.

Poprosili również turystów o przestrzeganie ich instrukcji, podkreślając, że „czerwone flagi” umieszczone na plaży zostały oznaczone jako bardzo niebezpieczne miejsca z możliwością fal i wirów, które mogą zagrażać życiu. „Żółto-czerwone flagi” zostały oznaczone jako miejsca, w których turyści mogą pływać w morzu, ale pod ścisłym nadzorem ratowników.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.