Tajski Departament Kontroli Chorób mówi, że trzy podejrzane przypadki małpiej ospy to „tylko opryszczka”, apeluje do opinii publicznej, by nie wpadała w panikę

Tajlandia-

Trzy zgłoszone przypadki podejrzenia ospy małp to w rzeczywistości opryszczka, powiedział jeden z czołowych lekarzy w Tajlandii z Departamentu Kontroli Chorób (DDC) dziś po południu, 29 maja 2022 r.

Sprawy zostały rozpatrzone pod koniec ubiegłego tygodnia i zostały uznane za podejrzane przez DDC.

Jednak dr Opas Karnkawinpong, dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób, stwierdził, że wstępne dowody wskazują, że trzy podejrzane przypadki obecnie leczone nie są małpią ospą, ale raczej opryszczką.

Dr Opas podkreślił również, że społeczeństwo powinno zachować spokój i powiedział, że małpia ospa nie jest tak zakaźna jak Covid-19, w związku z czym ludzie powinni być świadomi, ale nie zmieniać swojego codziennego życia ani rytmu. Stwierdził również, że nie widzi żadnych oznak konieczności wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń zdrowotnych lub blokad, odpowiadając na plotki online.

Dr Opas powiedział również, że jak dotąd w Tajlandii nie wykryto żadnych przypadków małpiej ospy i że władze nadal sprawdzają cudzoziemców przybywających z obszarów wysokiego ryzyka badaniami zdrowotnymi i proszą każdego, kto wykazuje objawy małpiej ospy, takie jak pęcherze lub nietypowe wysypki, o natychmiast udaj się na leczenie i poinformuj lekarza.

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.