Tajska policja ogłasza aresztowanie domniemanych członków sieci prania brudnych pieniędzy i ich spornych nieruchomości o wartości ponad 100 milionów bahtów

Phuket -

Królewska policja Tajlandii i policja prowincji Phuket ogłosiły dziś, 29 maja, aresztowanie domniemanych członków sieci zajmującej się praniem brudnych pieniędzy i konfiskatę spornych nieruchomości o wartości ponad 100 milionów bahtów.

Generał porucznik policji Montri Yimyaem, specjalny doradca Królewskiej Policji Tajlandii, kierował zespołem, który ogłosił aresztowanie dwóch głównych podejrzanych, Rukmana Wa-Ngora i Jemurachee Binjae, którzy zostali schwytani wraz z łącznie 1,399,200 14 2021 tabletkami metamfetaminy w prowincji Surat Thani XNUMX października XNUMX r.

Dwóch kolejnych podejrzanych, Atchariya Chalamwaree i Sathit Panket, z 200,000 300 pigułkami metamfetaminy i 14 kilogramami metamfetaminy krystalicznej zostało aresztowanych w domu w Bangkoku 2021 listopada XNUMX roku.

Rozszerzające się śledztwo doprowadziło również do szlaków prania pieniędzy w wielu obszarach Tajlandii, które wcześniej były ukrywane, aby uniknąć kontroli ze strony władz. Królewska policja tajlandzka współpracowała następnie z odpowiednimi władzami w całym kraju, aby przechwycić transnarodową sieć prania pieniędzy „Andaman 1/65”.

Duża liczba spornych nieruchomości, w tym domy, grunty, aktywa i kilka rodzajów pojazdów, o łącznej wartości 113,410,000 XNUMX bahtów, skonfiskowano w wielu prowincjach w całym kraju, a mianowicie w Chiang Rai, Bangkoku, Phuket i Narathiwas.

Konfiskata ujawniła również transakcje finansowe i szlaki komunikacyjne, w które podobno zaangażowani byli lokalni politycy i urzędnicy rządowi na tym obszarze. Dalsze dochodzenie było w trakcie analizowania większej liczby połączeń w celu postawienia zarzutów prania brudnych pieniędzy.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.