Tajski minister zdrowia publicznego nadal chce, aby ludzie nosili maski po tym, jak Covid-19 zostanie oznaczony jako endemiczny, nawet jeśli nie jest to „obowiązkowe”

Bangkok -

Po tym, jak Tajlandia uznała Covid-19 za chorobę endemiczną, maski na twarz będą nadal zalecane w wielu obszarach, powiedział dziś, 30 maja, minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul.

Minister udzielił wywiadu o zbliżającym się proponowanym zakończeniu mandatu maski dziś rano mówiąc, że noszenie maski jest bardzo zalecane przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego, mimo że Covid-19 nie jest już w stanie epidemii i zbliża się do choroby endemicznej.

Kiedy maski na twarz nie są już stosowane jako mandat na mocy dekretu nadzwyczajnego, od osoby będzie zależeć, czy sytuacje, w których się znajdują, są zagrożone rozprzestrzenianiem się Covid-19, czy nie. W przypadku przebywania w grupie znajomych/przyjaciół/członków rodziny, u których udowodniono, że nie ma czynnika ryzyka, maski można zdjąć, powiedział Anutin, ale należy zachować ostrożność. Minister powiedział jednak, że należy zachęcać ludzi w dużych tłumach i grupach, nawet jeśli nie jest to wymagane, do noszenia masek.

„Kiedy zbliżamy się do choroby endemicznej, będzie wiele środków na relaks i oceniliśmy, że wszystkie są bezpieczne dla społeczeństwa. Jesteśmy przekonani, że ludzie mogą ocenić własne ryzyko, czy zdjęcie maski jest bezpieczne, czy nie” – powiedział Anutin.

Dodatkowo minister zlecił również odpowiednim agencjom przygotować się do ponownego otwarcia lokali rozrywkowych w zielonej i niebieskiej strefie 1 czerwca, upewniając się, że firmy powracają w ramach profilaktycznych środków zdrowotnych.

Wspomniał również o możliwości zrezygnowania z rejestracji Thailand Pass dla obcokrajowców, jeśli sytuacja jest pod kontrolą, aby wpędzać zagranicznych turystów do kraju w celu wzmocnienia systemów gospodarczych i turystycznych.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/