Żółw morski uratowany na plaży Kata w Phuket

Phuket-

Żółw morski został uratowany na plaży Kata po wyrzuceniu go na brzeg wczoraj (30 maja)th).

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) w Phuket zostało powiadomione przez personel hotelu o żółwiu morskim w stanie niepokoju w pobliżu plaży Kata w dzielnicy Mueang Phuket.

DMCR przybył na plażę, aby znaleźć żółwia oliwnego Ridley. Żółw miał 44 centymetry długości, 46 centymetrów szerokości i ważył 6.7 kilograma. Urzędnicy DMCR powiedzieli, że żółw jest wciąż młody i nie potrafią zidentyfikować jego płci.

Żółw był suchy, bo został wyrzucony na plażę przez silne fale. Jego przednie płetwy zostały zranione po tym, jak najwyraźniej zaplątały się w pęknięte sieci rybackie.

Żółw został przewieziony do Centrum Ratowania Zagrożonych Zwierząt Morskich Sireetarn w Morskim Centrum Biologicznym Phuket, Cape Panwa w Wichit na leczenie i oczekuje się, że całkowicie wyzdrowieje.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.