Tajski minister zdrowia publicznego nalega, aby ludzie nadal nosili maski, z wyjątkiem pobytu w domu, premier nie zgadza się z propozycją zniesienia mandatu na maskę

FOTO: Ministerstwo Zdrowia Publicznego

Bangkok -

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul dzisiaj, 31 maja, nalegał, aby ludzie nie powinni teraz zdejmować masek z twarzy i powinni je zdejmować tylko wtedy, gdy są w domu ze znajomymi/rodziną.

Minister przemówił ponownie po tym, jak premier Prayut Chan-O'Cha nie zgodził się na usunięcie mandatu masek w tym okresie, gdy został zapytany o propozycję Ministerstwa Zdrowia Publicznego dotyczącą usunięcia maski z twarzy w czerwcu do Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 ( CCSA).

Kiedy dziś rano zadano podobne pytanie, Anutin, którego departament zaproponował zakończenie mandatu i… który wcześniej powiedział, że noszenie maseczek na twarz po zatwierdzeniu propozycji będzie zależało od indywidualnej oceny sytuacji?, powiedział, że lepiej na razie nosić maski i zdejmować je tylko w domu z przyjaciółmi i rodziną. Stwierdził również, że noszenie maski pomogło innym poczuć się bezpiecznie i komfortowo i nie chodziło tylko o osobę, która ją nosi.

Tymczasem rzecznik rządu, Thanakorn Wangboonkongchana, stwierdził dziś rano, że nie ma oficjalnej polityki zniesienia mandatu masek i zachęcał ludzi do noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych, nawet jeśli są sami.

Propozycja ma trafić do CCSA w czerwcu, jednak zarówno premier, jak i minister zdrowia twierdzą, że nie zgadzają się na usunięcie mandatu maski, nawet na zewnątrz, w tej chwili wygląda na to, że nie zniknie w tym czasie. Premier, zauważają media TPN, również kieruje CCSA i jest ostatecznym decydentem w sprawie propozycji.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/