Premier Tajlandii nakazuje ścisły nadzór nad obiektami rozrywkowymi pierwszego dnia ich ponownego otwarcia w wielu obszarach?

FOTO: Prachachat

Krajowy –

  Premier Tajlandii Prayut Chan-O'Cha zarządził ścisły nadzór nad obiektami rozrywkowymi, w tym barami, pubami, salonami masażu mydlanego i salonami karaoke, ponieważ firmy powróciły legalnie po raz pierwszy od kwietnia 2021 r., dziś 1 czerwca, w niektórych prowincje.

Rzecznik rządu Thanakorn Wangboonkongchana powiedział dziś rano Associated Press, że premier wyznaczył powiązane agencje do inspekcji i monitorowania zakładów po pierwszym dniu ponownego otwarcia w środę, czy są one zakwalifikowane w ramach Thai Stop COVID 2 Plus i prawidłowo zarejestrowane do ich ponowne otwarcie z Starostwem Powiatowym.

Wszystkim lokalom rozrywkowym przypomina się o ścisłej zgodności z ustawieniem wolnym od COVID. Mogą otwierać i podawać/sprzedawać napoje alkoholowe nie później niż do północy, powstrzymując się od wszelkich czynności, które mogą powodować zatory. Przedsiębiorcy i pracownicy muszą być zaszczepieni zgodnie z kryteriami i muszą prowadzić samorząd ATK co 7 dni. Klienci muszą być również zaszczepieni zgodnie z kryteriami i otrzymać już dawkę przypominającą.

Premier wezwał również usługodawców i klientów do ścisłego przestrzegania środków zdrowia publicznego, chociaż ogólna sytuacja prawdopodobnie się poprawi.

Na dzień 1 czerwca zgłoszono 4,563 nowych przypadków Covid-19 z 28 zgonami. W sumie leczono 20,412 5,125 osób, a 850 przypadków zostało wyleczonych i zwolnionych ze szpitali. Około 2,231,585 to pacjenci cierpiący na zapalenie płuc i leczeni w szpitalach. Liczba 2,217,208 1 XNUMX przypadków została potwierdzona, a XNUMX XNUMX XNUMX odzyskano od XNUMX stycznia.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/