Bangla Road w Patong wraca do życia po legalnym otwarciu miejsc rozrywki

Bangla, Patong, Phuket –

Bangla Road w Patong po raz kolejny była pełna turystów, według urzędników Patong, ponieważ lokale rozrywkowe zostały legalnie otwarte od wczoraj 1 czerwcast po zamknięciu od kwietnia 2021 r. i wcześniej przekształconych w restauracje.

Gubernator Phuket 31 majast, 2022 wydał nowe zamówienia związane z Covid-19, oficjalnie zezwalając na otwarcie obiektów rozrywkowych do północy od wczoraj (1 czerwcast).

Zespół urzędników z Phuket kierowany przez wicegubernatora Phuket Amnuaya Pitsuwana, szefa dystryktu Kathu Siwat Rawangkun i policję przeprowadził wczoraj inspekcję Bangla Road.

Weerawit Krueasombat, prezes Patong Entertainment Business Association, powiedział The Phuket Express: „Wczoraj wieczorem zaczęliśmy ponownie oficjalnie i legalnie i nie musimy już być uważani za restauracje. Co najmniej 90 procent firm rozrywkowych jest obecnie otwartych na Bangla Road, która obejmuje około 300 miejsc. Od ponad dwóch lat czekali na pełne otwarcie legalnych granic i otwarcie granic, które umożliwią turystom wjazd.”

„Jednak nadal martwimy się godzinami zamknięcia i chcemy, aby zostały przeniesione z północy na co najmniej 2:4, najlepiej XNUMX:XNUMX”. Dodał Weerawit.

Obecnie prawnie zamykana godzina to północ, co zdaniem operatorów obiektów rozrywkowych jest za wcześnie dla obszarów turystycznych, takich jak Phuket. Wynika to z faktu, według Weerawit i innych, że wielu zagranicznych turystów nie zaczyna nawet wieczoru przed godziną 10 lub 11. Dlatego zamknięcie o północy jest niepraktyczne dla obszarów skoncentrowanych na turystyce zagranicznej.

Po tym, jak firmy rozrywkowe w Patong zostaną legalnie otwarte, będą generować co najmniej 10 milionów bahtów za noc, powiedział prezes Patong Entertainment Business Association (PEBA).

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.