Departament Zdrowia Publicznego w Phuket potwierdza, że ​​po plotkach online u zagranicznych turystów nie wykryto małpiej ospy

ZDJĘCIE PRD 5

Phuket-
Departament Zdrowia Publicznego Phuket potwierdził, że nie znaleziono żadnych przypadków małpiej ospy w Phuket po plotkach internetowych o pozytywnych wynikach testów zagranicznych turystów. The przypadki opryszczki, a nie małpiej ospy.

Zastępca naczelnego zdrowia publicznego prowincji Phuket, lekarz Mueanprea Boonlaom, powiedział Phuket Express„Żaden turysta nie został zarażony ospą małp. To plotka. Ci turyści są po prostu zarażeni opryszczką.

„Jednak pacjenci z opryszczką muszą unikać bliskiego kontaktu z innymi osobami, a obszary, w których żyją, powinny być oczyszczone i odkażone”. – stwierdził Mueanprea.

"WŚciśle przestrzegaliśmy pomiarów zdrowia osób, które przybyły do ​​Phuket z innych krajów, zwłaszcza z krajów, w których wystąpiły pozytywne przypadki małpiej ospy. Ospa małp jest znacznie niższym ryzykiem rozprzestrzeniania się infekcji na inne osoby niż Covid-19." Mueanprea zakończył.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.