52 małe żółwie morskie wylęgają się i wracają do domu w Phang Nga – WIDEO

Phang Nga-

Na początku tego tygodnia (1 czerwca) pięćdziesiąt dwa młode zielone żółwie morskie wylęgły się i udały do ​​swojego oceanicznego domu w tajlandzkiej dzielnicy Mueang, Phang Nga, na północ od Phuket.

Szef Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Mueang, Prarop Plangngan, powiedział The Phuket Express: „Uważnie przyglądaliśmy się wielu gniazdom żółwi morskich w okolicy w tym sezonie monsunowym. Ulewny deszcz i silne fale mogły uszkodzić niektóre gniazda żółwi morskich.

„To szczególne gniazdo matki żółwia morskiego zostało znalezione 11 kwietniath, 2022 r.” Przeczytaj więcej o naszej poprzedniej historii TUTAJ.

„Odkryliśmy, że to gniazdo zatonęło wczoraj i zostało uszkodzone. W gnieździe było 61 jaj żółwi morskich. Baliśmy się, że te jaja mogły zostać uszkodzone”. Prarop wyjaśnił.

„Postanowiliśmy wykopać gniazdo, aby przenieść te jaja w inne bezpieczne miejsce”. Prarop stwierdził.

„Co zaskakujące, w gnieździe znaleziono 52 małe żółwie morskie. Nie wykluło się dziewięciu jaj”. Dodano Praropa.

Łącznie wyklucie małych żółwików zajęło 51 dni. Pomogliśmy im przed wypuszczeniem ich na plażę. Z radością wrócili do swojego domu nad morzem. Prarop zakończył.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.