Zakażenia Covid-19 mogą osiągnąć dziesięć tysięcy w ciągu 5 dni od ponownego otwarcia obiektów rozrywkowych, szacuje minister zdrowia publicznego

FOTO: Facebook „Jak Anutin”

Krajowy –

  Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział, że liczba codziennych infekcji może znacznie wzrosnąć do dziesięciu tysięcy w ciągu 3-5 dni po legalnym ponownym otwarciu miejsc rozrywki w dużej części Tajlandii 1 czerwca.

Minister powiedział Associated Press wczoraj, 2 czerwca, że ​​Sekretarz Generalny początkowo poinformował o sytuacji po ponownym otwarciu obiektu i przyznał, że jest zaniepokojony, ponieważ każdy obiekt jest obarczony wysokim ryzykiem, ponieważ są głośne, a ludzie muszą mówić głośniej. Niektórzy mogą zdjąć maski i zbliżyć się do siebie, aby mówić, co może spowodować wzrost infekcji. Minister twierdził również, że wiele osób łamało zasady Covid-19, takie jak taniec i dzielenie się szklankami i butelkami.

Ponad 300 miejsc rozrywki w Bangkoku poprosiło o pozwolenie na otwarcie, a każde miejsce miało pełne środki ochrony zgodnie z wytycznymi zdrowia publicznego, twierdził przemysł rozrywkowy i nocny.

TPN zauważa, że ​​lokale były w rzeczywistości otwarte jako „restauracje” od miesięcy z mieszanym przestrzeganiem i egzekwowaniem przepisów, nawet gdy sprawy dotyczące Covid-19 spadły w całym kraju

Anutin wezwał klientów do wykonania trzeciego i czwartego szczepienia przeciwko Covid-19 przed pójściem do barów, niezależnie od tego, czy użytkownik był młody i zdrowy. „Jeśli ktoś nie był zaszczepiony, nie mógł chodzić do takich miejsc. Uznano to za nielegalne. Dlatego każde miejsce musi dokładnie sprawdzać i monitorować swoich klientów. Będziemy przyglądać się rygorystycznemu egzekwowaniu przepisów w miejscach, upewniając się, że wszyscy klienci są zaszczepieni i wzmocnieni”. On dodał.

ZDJĘCIE: Menedżer online

Zapytany, czy rząd wznowi intensywne działania po wykryciu infekcji, minister powiedział, że jeśli osoby w pełni zaszczepione zostaną zakażone objawami bezobjawowymi lub łagodnymi, mogą przeprowadzić samoizolację i zażyć kapsułki Favipiravir lub Kariyat. Niektórym odzyskanie sił zajęło tylko 3-4 dni.

Powiedział również, że Zdrowie Publiczne będzie uważnie monitorować i oceniać sytuację ponownego otwarcia klubów nocnych na 3-5 dni. Gdyby infekcji było więcej niż dziesięć tysięcy, co byłoby zgodne z oceną ministerstwa, to rozważyliby jeszcze kilka działań.

„Musimy opiekować się krytycznymi pacjentami i grupami ryzyka. Jeśli dzienna liczba infekcji nie wzrośnie, nic by się nie zmieniło. To, co musimy teraz zrobić, to dostarczyć więcej szczepionek, już przydzieliliśmy 140 milionów dawek, więc nie ma się czym martwić” – podsumował Anutin.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/