Małpa złapana po tym, jak rzekomo przeszkadzała mieszkańcom Thalang w Phuket

Thalang –

Małpa została złapana po tym, jak podobno przeszkadzała okolicznym mieszkańcom i niszczyła domy w Thalang.

Dyrektor Centrum Edukacji Przyrody i Dzikiej Przyrody Khao Phra Thaeo, pan Pongchart Chuahom, powiedział wczoraj rano dla Phuket Express (2 czerwca): „Zostaliśmy powiadomieni od lokalnych mieszkańców w środę (1 czerwca) o kłopotliwej małpie. Małpa przeszkadzała mieszkańcom i uszkadzała ich domy na osiedlu mieszkaniowym w dzielnicy Pa Klok”.

„Przybyliśmy na miejsce, zanim wezwaliśmy pomoc do Fundacji Ratunkowej Kusoldharm w Phuket Town. Wysłali do pomocy ekspertów od łapania zwierząt. Na dachu domu mieszkalnego znaleziono samca makaka. Ratownicy w końcu złapali nieznośną małpę”. - stwierdził Pongchart.

„Makak został zabrany do Obszaru Non-Hunting Khao Phra Thaeo i bezpiecznie wypuszczony do dżungli, kładąc kres wszelkim małpim interesom”. Pongchart zakończył.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.