Phuket anuluje złagodzenie mandatu maski w miejscach zewnętrznych, takich jak plaże i parki

Phuket -

Gubernator Phuket anulował nakaz zezwalający na swobodne używanie masek na świeżym powietrzu w miejscach takich jak plaże i parki, aż do wymogu noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych, nawet z dala od innych osób.

Poprzednie zamówienie:

Gubernator Phuket 31 majast, 2022 wydał rozporządzenie dotyczące obecnego mandatu na maskę na twarz.

Wczoraj wieczorem (2 czerwca)nd) Gubernator Phuket wydał nowe zarządzenie i anulował poprzednie zarządzenie dotyczące lekkiego rozluźnienia nakazów masek na twarz.

Nowe rozporządzenie stanowi, że ludzie nadal muszą nosić maski na twarz we wszystkich miejscach publicznych (z wyjątkiem wymienionych poniżej), zwłaszcza w zamkniętych obszarach bez przepływu powietrza oraz podczas łączenia zajęć z wieloma osobami.

Zgodnie z rozkazem można zdjąć maskę, gdy:

  1. Picie lub jedzenie
  2. Ćwicz na otwartej przestrzeni z przepływem powietrza z dala od innych osób
  3. Weryfikacja tożsamości na żądanie właściwego urzędnika.

Phuket Express zauważa, że ​​wyjątek nr 4 w poprzedniej kolejności, który stwierdzał „Na plażach, parkach publicznych i stadionach sportowych w odległości dwóch metrów od innych”. zostało usunięte.

Zamówienie obowiązuje od wczoraj (2 czerwca) do odwołania. Nie podano powodu dla zmiany, która spotkała się z niemal powszechną krytyką w anglojęzycznych kanałach mediów społecznościowych TPN.

Poniżej kolejność w języku tajskim.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.