Delfin leczony w Phuket po umyciu się na plaży w Phang Nga

Phang Nga-

Delfin został zabrany do Phuket na leczenie po tym, jak wymyto go wczoraj na plaży w Phang Nga (4 czerwca)th).

Królewska tajska marynarka wojenna z siedzibą w Phang Nga została powiadomiona od lokalnego mieszkańca, pana Apisita Soonthonghao, że na plaży Kuek Kak w dystrykcie Takua Pa znaleziono delfina.

Urzędnicy z Centrum Ochrony Żółwi Morskich w Royal Thai Navy szybko przybyli na plażę.

Delfin, który wciąż żyje, ma 1.5 metra długości. Uważa się, że delfin został wyrzucony na plażę przez silne fale.

Delfin został przewieziony do Morskiego Centrum Biologicznego Phuket w Cape Panwa, subdystrykt Wichit, w dzielnicy Mueang Phuket na leczenie.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.