Największe historie z Phuket z zeszłego tygodnia: powrót Bangla Road do życia, wizyta premiera Prayuta w Phuket, klapki na masce i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 30 maja 2022 r. do niedzieli 5 czerwca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Bangla Road w Patong po raz kolejny była pełna turystów, według urzędników Patong, ponieważ lokale rozrywkowe zostały legalnie otwarte 1 czerwcast, 2022 po zamknięciu od kwietnia 2021 i wcześniej przekształconych w restauracje.                                                                                                   Weerawit Krueasombat, prezes Patong Entertainment Business Association, powiedział The Phuket Express: „nadal martwimy się godzinami zamknięcia i chcemy, aby zostały przeniesione z północy do co najmniej 2 w nocy, najlepiej 4 w nocy”.

Gubernator Phuket 31 majast, 2022 wydało nowe zamówienia związane z Covid-19, oficjalnie zezwalając na otwarcie obiektów rozrywkowych do północy od 1 czerwca 2022 r.

2. Tajski premier generalny Prayut Chan-o-cha odwiedzi dziś Phuket, 6 czerwcath, 2022 dla Kongresu Turystyki Tajlandii 2022.

Phuket organizuje kolejne duże wydarzenie turystyczne w tym miesiącu od 6 czerwcath do czerwca 8th, 2022.

Od 2:45 do 4:00 Prayut poprowadzi otwarcie Kongresu Turystyki Tajlandii 2022 w Beyond Resort Kata.

3. Gubernator Phuket w dniu 2 czerwca 2022 r. anulował nakaz zezwalający na swobodne używanie masek na świeżym powietrzu w miejscach takich jak plaże i parki, do wymogu noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych, nawet z dala od innych osób.

Wyjątek w poprzednim zamówieniu, który stanowił „Na plażach, parkach publicznych i stadionach sportowych w odległości dwóch metrów od innych”. zostało usunięte.

Wcześniej gubernator Phuket w dniu 31 majast wydał zarządzenie dotyczące obecnego mandatu na maskę na twarz.

4. Sekcja zwłok ma zostać przeprowadzona w celu ustalenia przyczyny śmierci Rosjanki, która spadła z kondominium w Patongu 31 majast.

Komendant policji prowincji Phuket, generał Sermphan Sirikong, powiedział The Phuket Express: „Próbowaliśmy przesłuchać trzech innych cudzoziemców, ale nie współpracowali dobrze. Musimy poczekać na wyniki autopsji jako dowód na miejscu zdarzenia, aby stwierdzić, co stało się z Rosjanką.

Zastępca rzecznika tajlandzkiej policji królewskiej prosi opinię publiczną o śledzenie aktualizacji z oficjalnych źródeł tylko dotyczących Rosjanki, która w zeszłym tygodniu spadła z kondominium w Patong.

5. Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) ma przyjemność ogłosić, że tegoroczna edycja wiodących w Tajlandii targów branży turystycznej B2B, Thailand Travel Mart Plus (TTM+) 2022, odbędzie się na pięknej wyspie Phuket w dniach 8-10 czerwca.

TTM+ 2022 odbędzie się w spektakularnym miejscu nadmorskiego kurortu Angsana Laguna Phuket w światowej sławy zintegrowanym kurorcie Laguna Phuket. 

6. Podejrzany o narkotyki, który rzekomo próbował uciec przed organami ścigania Rawai, został aresztowany z dwiema pigułkami metamfetaminy po tym, jak policja zestrzeliła jedną z opon pojazdu podejrzanego na ruchliwej drodze w subdystrykcie Rawai, w dzielnicy Mueang Phuket w piątek po południu (3 czerwca).rd).

  Na szczęście nikt nie został ranny.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.