Tajski minister turystyki zaproponuje anulowanie Thailand Pass na następnym spotkaniu w centrum Covid

Bangkok -

  Tajski minister turystyki i sportu przygotowuje się do zaproponowania premierowi Tajlandii anulowania „Thailand Pass” dla obcokrajowców wjeżdżających do kraju, aby przyciągnąć więcej turystów do Phuket i innych wiodących miejscowości turystycznych.

Minister Phiphat Ratchakitprikarn ujawnił dzisiaj, 6 czerwca, że ​​po ponownym otwarciu kraju w ramach środków Phuket Sandbox i Test&Go, turyści stopniowo przybywali na wyspę pomimo surowych przepisów. Około 20,000 30,000-8,000 12,000 osób miesięcznie podróżowało do Phuket w ramach wdrożenia Phuket Sandbox i około 20,000 XNUMX-XNUMX XNUMX osób dziennie w ramach działań Test&Go. Po zlikwidowaniu takich środków jest obecnie około XNUMX XNUMX turystów dziennie.

Minister dążył do zwiększenia liczby turystów zagranicznych do 30,000 XNUMX dziennie. Tak więc rezygnacja z „Tajlandzkiej Przełęczy” będzie, zgodnie z planem ministra, odegrała ważną rolę.

„Kiedy przepustka Thailand Pass zostanie anulowana, jesteśmy pewni, że dzień po czerwcu będzie około 30,000 40,000 turystów. A pod koniec roku liczba ta może osiągnąć 50,000–100,000 1 osób dziennie. W okresie przed Covidem raz w kraju przebywało maksymalnie 3 XNUMX turystów dziennie, więc musimy osiągnąć ten cel. Thailand Pass został znacznie ulepszony, ale nadal jest uciążliwy dla wielu potencjalnych turystów, a także utrudnia koordynację wycieczek dużym grupom, takim jak firmy turystyczne. Jest to również główny środek odstraszający na krótkie, spontaniczne wycieczki z pobliskich rynków, takich jak Indie i Malezja, do których przed Covid przyjeżdżał na XNUMX-XNUMX dni w weekend wolny. Teraz jest to trudniejsze ze względu na przepustkę Thailand Pass”. – stwierdził Phifhat.

Minister przedstawi sprawę do rozważenia Prezesowi Rady Ministrów na kolejnym posiedzeniu CCSA (Center for Covid-19 Situation Administration) w celu przyjęcia większej liczby turystów i przyspieszenia ożywienia krajowej gospodarki.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/