Były szef tajskiej policji „Joe Ferrari” skazany na karę śmierci, zamieniony na dożywocie za zabójstwo podejrzanego o narkotyki w Nakhon Sawan

Bangkok -

  Były szef policji Titisan „Joe Ferrari” Utthanaphone został skazany na śmierć, później zamieniony na dożywocie, za zamordowanie podejrzanego o narkotyki w areszcie przez uduszenie go plastikową torbą w policji Nakhon Sawan w sierpniu zeszłego roku.

Centralny Sąd Karny ds. Korupcji i Wykroczeń w środę, 8 czerwca, skazał byłego nadinspektora (naczelnego) oraz oskarżonych nr 1, 2, 3, 4, 5 i 7 na karę śmierci za morderstwo. Wyroki zostały jednak zamienione na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zadośćuczynienie rodzinie ofiary. Szósty oskarżony został skazany na pięć lat i cztery miesiące więzienia za wykroczenie służbowe na podstawie art. 6 kodeksu karnego.

FOTO: INN News

5 sierpnia 2021 r. były szef policji i jego zwolennicy zostali złapani na ujawnionym materiale, który sprawiał wrażenie, jakby zakrywał głowę podejrzanego plastikową torbą w biurze policji podczas bicia go. Ofiara została później uznana za zmarłą.

Wszystkim z nich postawiono cztery zarzuty, w tym:

– Bycie urzędnikiem państwowym, który wspólnie źle postępuje lub zaniedbuje wykonywanie obowiązków, aby wyrządzić szkodę osobom.

– Bycie urzędnikiem państwowym, który nadużywa swojej władzy w celu bezprawnego wyrządzenia szkody osobom.

– Wspólnie morduj innych torturami lub okrucieństwem

– Dołączanie do grupy co najmniej 5 osób w celu zmuszenia innych do zrobienia czegokolwiek lub do nierobienia niczego lub poddania się poprzez spowodowanie strachu przed życiem, ciałem, wolnością, reputacją lub własnością osoby przymusowej lub stosując przemoc, dopóki osoba przymuszona musi popełnić taki oskarżony czyn lub poddać się.

Ferrari Joe wcześniej zaprzeczył oskarżeniom, o którym możesz przeczytać więcej tutaj.

Oryginalna historia i tło tej sprawy można znaleźć TUTAJ.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/