Phuket organizuje „Światowy Dzień Oceanu” na plaży Patong

Patong, Phuket –

Wydarzenie Światowego Dnia Oceanu wczoraj (8 czerwca)th) odbyła się w Patong Beach w Phuket, aby zachęcić ludzi do pomocy w zmniejszaniu ilości śmieci morskich i dbania o otaczający ich świat.

Wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez Ministra Zasobów Naturalnych i Środowiska Pana Varawuta Silpa-archa oraz Gubernatora Phuket Narong Woonciew. Do wydarzenia dołączyli przedstawiciele ponad 30 krajów.

Pan Varawut stwierdził podczas Światowego Dnia Oceanu: „Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod koncepcją 'Rewitalizacja: Wspólne działanie na rzecz Oceanu', co oznacza przywrócenie oceanu poprzez dbanie o środowisko i wspólne rozwiązywanie znaczących problemów związanych ze śmieciami morskimi”.

„Zasoby naturalne Phuket są ważne, aby generować dochody i pomagać mieszkańcom prowincji poprzez przyciąganie turystów na wyspę. Dlatego musimy bardziej dbać o środowisko, niezależnie od tego, czy jesteśmy turystami, mieszkańcami, czy emigrantami”. Pan Varawut stwierdził.

Wiele żółwi morskich zostało również wypuszczonych na Patong Beach z okazji Światowego Dnia Oceanu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.