Anulowanie mandatu maskowania i przedłużenie godzin otwarcia miejsc rozrywki, które zostaną rozpatrzone przez Narodowe Centrum Covid-19 w Tajlandii w przyszłym tygodniu

FOTO: Thairath

Bangkok -

  Bangkok Metropolitan Administration (BMA) początkowo przedstawiła Centre for Covid-19 Situation Administration (CCSA) propozycję anulowania mandatu maski. Propozycja zostanie rozpatrzona na walnym zgromadzeniu w przyszłym tygodniu, 17 czerwca, dyrektor CCSA Suhot Malaniyom powiedział dziś prasie, 10 czerwca.

Generał Suhot powiedział, że BMA i powiązane agencje rządowe będą omawiać potencjał usunięcia masek w stolicy, głównie biorąc pod uwagę przepisy, wymagania i bezpieczeństwo ludzi. Departament Zdrowia został wyznaczony do rozważenia i podsumowania szczegółów przed złożeniem wniosku do komisji CCSA na walnym zgromadzeniu w przyszłym tygodniu. Nie jest jasne, czy jakakolwiek propozycja zniesienia mandatu na maskowanie, obecnie obowiązującego we wszystkich miejscach publicznych w Tajlandii, dotyczyłaby tylko Bangkoku, czy też zostałaby rozszerzona na inne obszary.

TPN zauważa, że ​​propozycja zniesienia mandatów dotyczących masek pojawiła się dopiero wkrótce po ministrze zdrowia publicznego Anutinie Charnvirakulu stwierdził, że żaden rozkaz ani ogłoszenie nie nastąpi, woląc, aby był to proces naturalny. Jednak wielu dostawców usług biznesowych i turystycznych wybrało jasne wskazówki, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Ponadto spotkanie ma na celu wydłużenie godzin otwarcia lokali rozrywkowych od północy do 2:00 w nocy. ponieważ wstępną ocenę sytuacji po wznowieniu uznano za dobrą. Prawdopodobnie obejmowałoby to również inne strefy turystyczne i rozrywkowe, takie jak Pattaya i Phuket.

Według Suhota, CCSA rozważy również zmiany stref kolorystycznych, a także ponowne otwarcie przejść granicznych w wielu obszarach wzdłuż granicy.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie internetowej, również należącej do mediów TPN, The Pattaya News, tutaj.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/