Minister zdrowia publicznego ogłasza „zwycięstwo” dekryminalizacji konopi w Tajlandii

Buriram –

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul ogłosił sukces dekryminalizacji konopi podczas swojej wizyty na ceremonii otwarcia targów konopi w Chang International Circuit w jego rodzinnym mieście Buriram dzisiaj, 10 czerwca.

Minister stwierdził w swoim przemówieniu otwierającym, że chciałby podziękować ludziom z Buriram, którzy 4 lata temu zainspirowali partię Bhumjaithai do legalizacji polityki medycznej marihuany.

Anutin powiedział: „Nie ma już polityki sześciu plantacji konopi, ponieważ teraz możesz sadzić tyle drzew konopi ile chcesz na tyłach domu. Marihuana nie jest już nielegalnym narkotykiem, ale jest rośliną, która przyniesie korzyści medyczne, stworzy więcej możliwości pracy i zarobi pieniądze od gospodarstw domowych do poziomów przemysłowych”.

„Dziękuję ludziom z Buriram za wsparcie do samego końca, dopóki polityka legalizacyjna nie odniosła sukcesu. Bhumjaithai Thai Party może zrobić tak, jak obiecali. Dziś pierwszy dzień targów Cannabis Expo w Buriram. Wydarzenie uświetniło również sukcesem wprowadzenia polityki medycznej w zakresie konopi indyjskich. Musimy jednak przypominać i budować świadomość naszych braci i sióstr w całym kraju na temat korzyści płynących z roślin konopi i innych produktów związanych z konopiami”. Anutin kontynuował.

Dodatkowo wicepremier stwierdził również, że pomysł upojenia się marihuaną był tylko reakcją tych, którzy sprzeciwiali się pomysłowi legalizacji i nie chcieli stawiać na pierwszym miejscu zalet marihuany.

„Używamy konopi indyjskich do leczenia bezsenności, ponieważ osiem substancji o niskiej zawartości THC znajduje się obecnie na krajowej liście podstawowych leków. Zamiast używać sprowadzanych z zagranicy tabletek nasennych, leki z rodzimej marihuany są znacznie tańsze. Dlatego nie możemy pozwolić nikomu blokować starego tradycyjnego traktowania i wierzeń Tajlandii” – dodał Anutin.

Tysiące wzięło udział w zwycięskim wiecu w Buriram, postrzeganym jako główne zwycięstwo polityczne pana Charnvirakula.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Pracachat

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/