Ministerstwo Turystyki odroczy pobór opłaty za wejście na ląd w wysokości 300 bahtów i przedstawi propozycję anulowania „Thailand Pass” w National Covid-19 Center

FOTO: INN News

Krajowy –

Ministerstwo Turystyki i Sportu podjęło decyzję o przesunięciu poboru 300-bahtowej opłaty za wejście na teren do czwartego kwartału tego roku i planuje wystąpić z wnioskiem o anulowanie rejestracji „Thailand Pass” począwszy od przyszłego miesiąca.

Minister turystyki Phiphat Ratchakitprakarn ujawnił, że decyzja o odroczeniu została podjęta w celu przeprowadzenia dodatkowych badań i dokładnego rozważenia wszystkich wymiarów sprawy, zwłaszcza tego, jak należy ponownie rozważyć opłatę za przybycie na ląd, jako tańszą niż opłatę morską i powietrzną. Według Phiphata dotyczy to zwłaszcza pobliskich krajów, takich jak Malezja i Kambodża, w których opłata za wjazd do kraju w wysokości 300 bahtów jest dla wielu znacząca.

Zmieniony wniosek zostanie ponownie przedstawiony rządowi, być może w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jeśli zostanie uchwalony, pobieranie opłat będzie miało miejsce 90 dni po publikacji Royal Gazette, co może przypadać między czwartym kwartałem 2022 r. a pierwszym kwartałem 2023 r.

Jeśli chodzi o anulowanie Thailand Pass, Phiphat powiedział następnie Associated Press, że Ministerstwo przedstawi sprawę CCSA (Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19) podczas następnego spotkania. Propozycja obejmie usunięcie wymogu ubezpieczenia. Uważa, że ​​rezygnacja może przyciągnąć więcej turystów zagranicznych, ponieważ nie będą już musieli kupować ubezpieczenia podróżnego ani przechodzić skomplikowanych procedur wjazdowych.

Kolejne duże spotkanie CCSA zaplanowano na piątek 17 czerwca, a także ma obejmować mandaty maskowania i późniejsze legalne otwarcia klubów nocnych i lokali rozrywkowych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/