Krabi ostrzega przed „płomienną meduzą” na wyspie Hong

ZDJĘCIE: MGR Online

Krabi –

Urzędnicy ostrzegli pływaków, aby zwracali uwagę na płonącą meduzę znalezioną w pobliżu plaży na wyspie Hong w dystrykcie Mueang Krabi.

Wczoraj (12 czerwca)th), urzędnicy z Tan Bok Khorani National ostrzegają przed rozkwitem potencjalnie niebezpiecznych meduz płomienistych na wyspie Hong w poddystrykcie Khao Thong w pobliżu linii brzegowej na plaży.

Szef Parku Narodowego Tan Bok Khorani powiedział w rozmowie z Phuket Express: „Te małe meduzy z płomieniami są trujące i niebezpieczne dla pływaków. Mają około czterech centymetrów”.

„Jeśli pływacy zostaną ukąszeni przez płomienistą meduzę, mogą odczuwać silne swędzenie, ból z pieczeniem, a niektórzy mogą mieć alergie z poważnymi objawami. Jeśli zostaniesz użądlony przez płonącą meduzę, natychmiast umyj skórę octem.”

„W tym sezonie są wyrzucane na brzeg przez silne fale. Niektóre znajdują się na plaży. Próbowaliśmy wydobyć ich z okolicy”.

„Wczoraj wywieszono czerwone flagi zakazujące pływania. Może minąć około dwóch dni, zanim zostaną zmyte z tego obszaru.

FOTO: Wiadomości Pudam

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.