Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Trzej cudzoziemcy w areszcie w sądzie, premier Prayut odwiedził Phuket, festiwal muzyczny i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 6 czerwca 2022 r. do niedzieli 12 czerwca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Trzech obcokrajowców, którzy rzekomo brali udział w incydencie, w którym Rosjanka spadła na śmierć z kondominium w Patong w zeszłym miesiącu, nadal zaprzeczają wszystkim oskarżeniom i są teraz w areszcie w Sądzie Prowincji Phuket.

Komendant policji prowincji Phuket, podpułkownik Sermpan Sirikong, powiedział The Phuket Express: „Nalegają, aby rozmawiać w procesie sądowym tylko wtedy, gdy mają do tego prawo”.

2. Premier Tajlandii Prayut Chan-O'Cha przybył do Phuket 6 czerwcath. Po raz pierwszy odwiedził szkołę Phuttha Mongkol Nimit i przedstawił sugestie edukacyjne oraz podpisanie MOU (Memorandum of Understanding) dla Szkoły Partnerskiej.

Ponieważ Phuket jest dużym miastem turystycznym z wieloma zawodami i firmami obsługującymi zagranicznych turystów, pracownicy muszą traktować priorytetowo znajomość języka angielskiego, zgodnie z propozycjami wartości projektu „Szkoła partnerska”.

Premier Tajlandii Prayut Chan-O'Cha poprowadził otwarcie Kongresu Turystyki Tajlandzkiej 2022 w Beyond Resort Kata w Phuket.

Premier Prayut wygłosił przemówienie otwierające: „Po pierwsze, projekt Phuket Sandbox okazał się sukcesem, który stał się wzorem dla innych krajów do pobudzenia turystyki i gospodarki.

3. „Rock on the Beach Music Festival” odbędzie się w tym miesiącu w dwóch najpiękniejszych miejscach południowej Tajlandii – Phuket w dniach 17-19 czerwca oraz Krabi w dniach 24-26 czerwca.

Dla Phuket będzie w Dolphin Park na Patong Beach. Odbędą się koncerty na plaży znanych artystów, takich jak Vi Violet, Ink Waranthon i zespół The Parkinson

4. Trzyletnia dziewczynka zmarła po tym, jak rzekomo została zaatakowana przez macochę i ojca w Chalong.

Postawiono im zarzuty zaatakowania innej osoby na śmierć.

5. 47-letni mężczyzna został znaleziony martwy po tym, jak 5 czerwca został wyrzucony na morze przez falę, gdy łowił ryby w pobliżu plaży w Thalangth i została znaleziona następnego dnia 6 czerwcath.

Jego ciało wydobyto z morza, co zajęło ponad dwie godziny.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.