Tajlandia tymczasowo zwolni formularze imigracyjne dla pasażerów międzynarodowych podróżujących drogą lotniczą, aby zmniejszyć zatory komunikacyjne

Krajowy –

Gabinet Tajlandii zgodził się na tymczasowe zwolnienie ze stosowania formularzy imigracyjnych „Tor Mor 6” dla obcokrajowców wjeżdżających i wylatujących z Tajlandii na wszystkich międzynarodowych lotniskach w celu zmniejszenia zatorów w punktach kontroli imigracyjnej.

Rzecznik rządu Traisulee Traisornkul powiedział we wtorek, 14 czerwca, że ​​zwolnienie ma na celu ułatwienie podróżnym z zagranicy i zmniejszenie zatorów na lotniskach, ponieważ liczba przyjeżdżających turystów znacznie wzrosła po ponownym otwarciu kraju.

Cudzoziemcy podróżujący drogą lądową i morską nadal są zobowiązani do wypełniania formularzy, ponieważ przyjazdów nie zwiększa się znacząco, jak w przypadku transportu lotniczego. Formularze imigracyjne są nadal praktyczne pod względem zapobiegania i śledzenia przestępczości. Bez formularza fizyczne informacje o turystach przyjeżdżających do tego kraju będą gromadzone za pomocą danych biometrycznych, a informacje turystyczne/miejsca docelowe będą zbierane od organizatorów wycieczek i linii lotniczych.

Pomimo tymczasowego zwolnienia, badania zdrowotne zgodnie ze środkami zapobiegawczymi przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa Covid-19 nadal muszą zostać przeprowadzone, według zastępcy rzecznika.

W chwili obecnej pozostaje również niepopularny, ale uproszczony program Thailand Pass.

Artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie internetowej, również należącej do mediów TPN, tutaj.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.