Szef ds. Zdrowia w Phuket ostrzega, że ​​konopie indyjskie powinny być używane tylko z uzasadnionych powodów medycznych za zgodą lekarza, a nie w celach rekreacyjnych

Phuket-

Dyrektor ds. Zdrowia w Phuket wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące marihuany, stwierdzając, że lepiej jest używać jej wyłącznie z licencjonowanych powodów medycznych. Według szefa, konopie nie nadają się do używania w celach rekreacyjnych i są potencjalnie niebezpieczne.

Szef zdrowia publicznego prowincji Phuket, lekarz Kusak Kukiattikoon, powiedział The Phuket Express: „Jako prawo, marihuana zmieniła się po 9 czerwcath, aby zostać zdekryminalizowanym, nadal chcemy, aby ludzie używali konopi indyjskich z licencjonowanych powodów medycznych tylko pod opieką lekarza, a nie rekreacyjnie”.

„Konopie indyjskie mają wiele zalet dla pacjentów medycznych. Jeśli jest to konieczne, powinien zostać poinformowany i przepisany przez licencjonowanych lekarzy. Osoby, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych, nie powinny jednak używać marihuany, zwłaszcza do odurzenia. U tych osób mogą wystąpić pewne skutki uboczne lub reakcje alergiczne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że działanie marihuany może również powodować problemy z czasem reakcji, poziomem energii i skupieniem”. Wódz kontynuował.

„Kiedy jemy w restauracjach, powinniśmy ich również zapytać, czy dodają marihuanę do jedzenia. Jest to ważne, ponieważ niektórzy ludzie są uczuleni na konopie indyjskie. Obecnie sprawdzamy restauracje w Phuket, aby upewnić się, że umieszczają ogłoszenia informujące, że mają konopie indyjskie jako składniki żywności”. - dodał szef.

Szef zauważył również, że Departament Zdrowia Publicznego szukał możliwych legalnych sposobów, aby zapewnić, że marihuana byłaby używana wyłącznie z powodów medycznych, a nie rekreacyjnych.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.