Zakaz sprzedaży alkoholu w Tajlandii między 2:5 a 1:XNUMX zostanie zniesiony w całym kraju XNUMX lipca, ale tylko w hotelach, mówi minister turystyki

File Photo, tajski minister turystyki.

Krajowy —

  Długotrwały zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 2-5 zostanie zniesiony w całym kraju 1 lipca, ale tylko w hotelach - poinformował dziś, 17 czerwca, minister turystyki i sportu na spotkaniu Centrum ds. Covid-19 Sytuacji (CCSA). 

Według ministra turystyki i sportu Phiphata Ratchakitprakarna, CCSA zgodziła się na zniesienie niepopularnego ogólnokrajowego zakazu sprzedaży alkoholu między 2:5 - XNUMX:XNUMX, rozpoczynający się 1 lipca wraz z innymi najnowszymi złagodzeniami, które zostały właśnie zaktualizowane dzisiaj, 17 czerwca, przez CCSA. 

Jednak zmiana, zdaniem ministra, początkowo będzie ograniczona do hoteli obsługujących turystów. Restauracje i atrakcje turystyczne mogą również sprzedawać alkohol w dłuższym okresie, według uznania wojewody - powiedział minister. 

„Ta zmiana ma ożywić turystykę. Wyobraź sobie, że niektórzy turyści odpoczywają w swoim hotelu i nagle zostają powiadomieni, że alkohol nie jest już dozwolony od 2-5. To z pewnością zrujnuje reputację kraju – powiedział minister turystyki i sportu. „Jednak ta nowa zmiana nie dotyczy zwykłych sklepów i sklepów spożywczych, przynajmniej na początku, dopóki nie zostaną przeprowadzone dalsze badania” – powiedział Phiphat.

Minister Turystyki i Sportu Phiphat Ratchakitprakarn stwierdził, że tajska turystyka znacznie poprawi się w porównaniu z tymi nowymi formami wypoczynku. Szacuje się, że od 1 lipca do kraju przyjeżdża codziennie 25-30 tysięcy turystów z zagranicy. Spodziewa się, że pod koniec roku zobaczy łącznie nie mniej niż 7.5 miliona ludzi i ma nadzieję, że w najlepszym przypadku zdobędzie 10 milionów.  

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Możesz dowiedzieć się więcej o innych najnowszych relaksacjach, które właśnie zostały zaktualizowane tutaj. 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/