Thai Covid-19 Situation Centre zgadza się na przywrócenie ogólnokrajowych zielonych stref, anulowanie Thailand Pass, złagodzenie mandatu maskowania i nie tylko

Kraj/Bangkok —

Centrum Sytuacji Covid-19 (CCSA) podobno dało zielone światło na przywrócenie ogólnokrajowych zielonych stref, anulowanie przepustki Thailand Pass, złagodzenie mandatu masek na otwartych przestrzeniach i wydłużenie legalnych godzin zamknięcia klubów nocnych do 2 w nocy.

Zasadniczo dzisiejsze środki kończą ponad dwa lata ograniczeń i zasad dotyczących Covid-19, z wyjątkiem dekretu nadzwyczajnego i niektórych zaleceń dotyczących maskowania.

Źródło na regularnym posiedzeniu CCSA dzisiaj, 17 czerwca 2022 r., kierowanego przez dyrektora premiera gen. Prayuta Chan-o-cha donosi, że CCSA zgodziła się na przeklasyfikowanie stref kolorystycznych całego narodu na tak zwane zielone strefy (nadzór) . Wszystkie Pilotażowe Strefy Turystyczne również zostaną zniesione. Zmiany te wejdą w życie z chwilą opublikowania oficjalnego porządku prawnego w Gazecie Królewskiej, i zgodnie z prawem wejdzie w życie 1 lipca 2022 r. 

Co więcej, CCSA zdecydowała również o przesunięciu legalnych godzin zamknięcia klubów nocnych z północy na godziny przed pandemią lub około 2 w nocy, chociaż nakaz maski jest nadal „zalecany” w zatłoczonych miejscach, ale jest zrelaksowany w przestrzeniach otwartych/na zewnątrz. Jednak dokładna data złagodzenia mandatu maski NIE została ogłoszona i NIE jest ustalona w kamieniu 1 lipca, zauważa CCSA i będzie zależeć od nadchodzącego nakazu Royal Gazette.

Transport pracowników migrujących również wrócił do normy.

Źródło informuje również, że normalne punkty kontrolne temperatury w każdym obiekcie otrzymały zgodę na usunięcie, z wyjątkiem niektórych obiektów zagrożonych transmisją. Duże zgromadzenie liczące ponad 2,000 uczestników będzie wymagało zgody Wojewódzkiego Komitetu ds. Chorób Zakaźnych przed odbyciem się.

-=-=–=-=-
Jednym z najważniejszych relaksu tego dnia jest z pewnością anulowanie karnetu Thailand Pass, w tym:

  1. Odwołanie Thailand Pass dla gości z zagranicy
  2. Goście z zagranicy będą tylko losowo sprawdzani pod kątem świadectwa szczepień lub wyniku testu ATK. Osoby niezaszczepione/nie w pełni zaszczepione, które są sprawdzane losowo, będą musiały przejść test ATK. Oczekuje się, że zostanie to zniesione po zakończeniu dekretu nadzwyczajnego, który na razie pozostaje w mocy.
  3. Usunięcie punktów kontroli temperatury i oddychania przy wejściach międzynarodowych.
  4. Zmiany/Usunięcie wymagań dotyczących ubezpieczenia Covid-19. Od czasu prasy jest to nadal znak zapytania z mieszanymi przekazami i może wymagać dalszych wyjaśnień.
  5. W razie potrzeby zastąpienie karty Thailand Pass tylko podstawowym formularzem deklaracji zdrowia

Według CCSA niektóre z powyższych zmian wchodzą w życie natychmiast, a niektóre zostaną wprowadzone po wydaniu Gazette.

Należy zauważyć, że gubernatorzy prowincji nadal mają możliwość wzmocnienia przepisów, jeśli zdecydują się to zrobić, i że nic nie jest „oficjalne”, dopóki nie zostanie wydrukowane i opublikowane w Royal Gazette.

Na spotkaniu nie było jednak dalszej dyskusji na temat potencjalnych zwolnień z wiz lub dostosowań.

To rozwijająca się historia, zauważa TPN, a ten artykuł może zostać zaktualizowany lub dostosowany, jeśli pojawi się więcej informacji.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.