Tajska FDA ostrzega przed reklamowaniem produktów zawierających konopie indyjskie i konopie

Tajlandia -

  Tajlandzka Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała publiczne ostrzeżenie dotyczące reklamowania produktów zawierających konopie indyjskie i konopie, stwierdzając, że niewłaściwe postępowanie może skutkować wysokimi grzywnami, a nawet karą więzienia.

Pan Paisarn Dankum, sekretarz generalny Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) powiedział powiązanej prasie tajskiej: „Reklama leków i ziół, które zawierają konopie indyjskie i konopie jako część składników, musi uzyskać zgodę FDA”.

„Reklama nie może być skierowana na dzieci i kobiety w ciąży lub matki karmiące niemowlęta mlekiem matki. Reklama nie może pokazywać korzyści związanych z imprezowaniem, śmiechem, dobrą zabawą itp.” Dodano Paisarna.

„Na produktach spożywczych i napojach zawierających konopie lub konopie musi znajdować się ostrzeżenie, aby konsumenci powinni zapoznać się z instrukcją przed spożyciem i że dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące dzieci powinny unikać, a jeśli powoduje to jakiekolwiek nieznane objawy, należy natychmiast przestać”. – wyjaśnił Paisarn.

„Za nieprawidłową lub fałszywą reklamę grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat lub grzywna do 30,000 XNUMX bahtów lub obie te rzeczy” – ostrzegł Paisarn.

„W przypadku reklamy kosmetycznej konopi i produktów z konopi nie jest potrzebne zezwolenie na reklamę, ale nie należy przesadzać z reklamą. Ponadto produkty nie powinny być sprzedawane jako cudowne leki ani wymieniać korzyści, które nie są zatwierdzone przez FDA. Karą za nadmierną reklamę jest kara pozbawienia wolności do jednego roku lub grzywna do 100,000 XNUMX bahtów lub obie te rzeczy.” - stwierdził Paisarn.

„Każdy, kto jest zaniepokojony fałszywą reklamą konopi lub konopi, może zadzwonić na infolinię FDA 1556” – podsumował Paisarn.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/